Roześmiany dzień chłopaka

Tegoroczny dzień chłopaka w naszej szkole zaliczyć można do wyjątkowo udanych i pełnych uśmiechu. Ten wprost nie schodził z twarzy zebranych, a to za sprawą organizatorek tego dnia pani Małgorzaty Grunwald, pani Aliny Wiśniewskiej oraz dziewczyn z Samorządu Uczniowskiego. Przygotowały one dla chłopców z naszej szkoły wiele ciekawych i zabawnych konkurencji.

Podczas pierwszej z nich ochotnicy musieli rozpoznać przedmiot mając zasłonięte oczy. Nie byłoby to być może trudne dla naszych panów, gdyby nie fakt, że musieli wykazać się umiejętnością nazwania suszarki, korali, pędzli, lakieru do paznokci, wacików czy błyszczyka. Druga konkurencja polegała na wyjaśnianiu terminów, których znajomością może pochwalić się zazwyczaj jedynie płeć piękna. Okazało się, że terminy fluid, maskara czy pończochy nie są takie proste do wytłumaczenia. Prawdziwe wyzwanie dla chłopców stanowiła próba przejścia na wybiegu w szpilkach oraz uczesanie koka koleżance z klasy. Niektórzy poradzili sobie jednak z tymi zadaniami znakomicie. Najlepiej z chodzeniem poradził sobie Bartosz Michalski, który został uhonorowany tytułem Modela Nr 1.Ostatnim zadaniem było zrobienie jak największej liczby pompek w ciągu 30 sekund. Niekwestionowanym mistrzem okazał się tu Szymon Brzęcki, który tym samym otrzymał tytuł Mistrza Nr 1. Momentem kulminacyjnym były wybory najfajniejszego ciacha w szkole. Specjalne wyróżnienie otrzymał w tej kategorii pan Wojciech Cieślik. Na podium stanęli natomiast Krzysztof Wierzbiak, Wiktor Wierzbiak oraz Szymon Brzęcki. Tytuł mistera w tym roku szkolnym otrzymał Piotr Owczarzak.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia tutaj.

Koło plastyczne – 29.09.2017r.

Jesienny wianek” – był kolejnym tematem do realizacji na zajęciach Koła Plastycznego. Dzieci z wielką ochotą zabrały się do pracy. Najpierw owijały kolorową krepą wycięty okrąg , potem wycinały jesienne liście dębu, klonu, jarzębiny… Sprytnie uwijały bibułowe astry i róże. Do ozdobienia wianka użyły naturalnego tworzywa przyrodniczego – kasztanów. Z wielką dumą prezentowały wykonane przez siebie wianki .

 

Fotorelacja dostępna jest tutaj <kliknij>.

 

Tekst i zdjęcia: Beata Sójka

Sztafetowe biegi przełajowe Murowana Goślina 26.09.2017

We wtorek 26.09.2017r. na stadionie miejskim w Murowanej Goślinie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. W zawodach wzięło udział pięć szkół podstawowych: SP1 Murowana Goślina, SP2 Murowana Goślina, SP Białężyn, SP Łopuchowo i SP Długa Goślina. Naszą szkołę reprezentowało 8 dziewcząt i 8 chłopców w składzie: Dominika Obst, Olga Kubisiak, Kornelia Owczarzak, Katarzyna Bernard, Oliwia Owczarzak, Nicola Wierzbiak, Wiktoria Głowska , Bartosz Michalski, Patryk Mantej, Maciej Maćkowiak, Krzysztof Wierzbiak, Wiktor Wierzbiak, Szymon Brzęcki, Oskar Strykowski, Kacper Czubała.

Wyniki były następujące:

DZIEWCZĘTA

I SP 2 Murowana Goślina

II SP 1 Murowana Goślina

III SP Łopuchowo

IV SP Białężyn

V SP Długa Goślina

 

CHŁOPCY

I SP 2 Murowana Goślina

II SP 1 Murowana Goślina

III SP Białężyn

IV SP Łopuchowo

V SP Długa Goślina

Fotorelacja z wydarzenia jest dostępna tutaj <kliknij>.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Grunwald

 

Warsztaty Siatkarskie XIII Memoriał A.Gołasia Murowana Goślina

22 września 2017 roku w hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie odbyły się bezpłatne warsztaty siatkarskie dla dzieci. Były one prowadzone były zawodników biorących udział w Memoriale, a dokładniej przez zawodników drużyny Jastrzębski Węgiel. Młodzież ćwiczyła pod okiem trenerów drużyny: Pana Leszka Dejewskiego, Wojciecha Bańbuła i Marka Lebedew. Warsztaty prowadziło 3 zawodników: Patryk Strzeżek, Jakub Popiwczak i Maciej Muzaj.

Jak na prawdziwych sportowców przystało trening zaczął się rozgrzewką, następnie były ćwiczenia z piłkami w dwójkach i trójkach. Na koniec przyszedł oczywiście czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia. Dzieci otrzymały koszulki z logo memoriału oraz upominki od sponsorów. Naszą szkołę dumnie reprezentowało 10 zawodników: Olga Kubisiak, Kornelia Owczarzak, Katarzyna Bernard, Wiktoria Głowska, Nicola Wierzbiak, Oliwia Owczarzak, Maja Cichosz, Aleksandra Nowicka, Filip Wolski, Mikołaj Kubisiak. Zapraszamy do fotorelacji tutaj <kliknij>.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Grunwald

Policja w naszej szkole!

20 września 2017 roku pod naszą szkołę podjechał wóz policyjny. Pani policjantka przyjechała jednak nie po to by interweniować, a by uczyć. Spotkanie było dla klasy I i III okazją do powtórzenia zasad poruszania się po ulicy. Najmłodsi uczniowie chętnie odpowiadali na pytania dotyczące ruchu drogowego. Przypomnieli również najważniejsze zasady obowiązujące w szkole. Poznali także ewentualne konsekwencje swojego złego zachowania.

Spotkanie z klasami IV-VII przebiegało w znacznie poważniejszej atmosferze. Na początku pani policjantka zweryfikowała to, czy uczniowie przyjeżdżają do szkoły rowerami posiadając niezbędną kartę rowerową, kask oraz kamizelkę odblaskową. Następnie przybliżyła uczniom konsekwencje jakie wynikają na przykład z używania wulgaryzmów, agresji czy znęcania się nad innymi. Uczniowie ze zdumieniem odkryli jak poważne są konsekwencje zachowań, które wydają im się niezbyt poważne. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia praw i obowiązków ucznia oraz zasad jakimi uczeń musi się kierować przebywając w szkole.

Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się tutaj.

EkoModa w Długiej Goślinie

18 września Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie wzięła udział w akcji Sprzątania Świata pod hasłem: Nie ma śmieci – są surowce. Na piątej godzinie lekcyjnej uczniowie i przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunami zebrali się w sali numer 2. Tam pani Angelika Skrzypek opowiedziała o historii akcji oraz zwróciła uwagę na to, aby robić przemyślane i rozsądne zakupy. Wyjaśniła także dlaczego dbanie o środowisko jest ogromnie ważne dla przyrody i człowieka. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. „Wyjdź na czysto – Ekologia dla szkół”. Potem udali się do swoich sal, gdzie wykonywali ekologiczne kreacje z surowców, które wcześniej przynieśli do szkoły. Poszczególne klasy musiały przebrać swojego przedstawiciela. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z nadaniem nowego życia butelkom, gazetom czy torbom foliowym. Podsumowaniem konkursu było zaprezentowanie poszczególnych strojów na wybiegu. W jury zasiadała: p.Aldona Dałek, p.Beata Sójka oraz p.Sandra Sobalak. Kreatywność uczniów nie znała granic i bardzo ciężko było wybrać zwycięską trójkę. Po długiej naradzie jury zdecydowało, że: I miejsce zajmie klasa 6, II klasa 3, a III przedszkolaki. Klasy, które zajęły miejsca na podium, otrzymały słodkie nagrody. Na zakończenie akcji uczniowie wraz z opiekunami udali się na boisko, by sprzątnąć teren dookoła szkoły. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego dnia tutaj <kliknij>.

 

 

tekst: Angelika Skrzypek, Karolina Magdziarz

zdjęcia: Angelika Skrzypek, Katarzyna Mielczarek, Aldona Dałek, Marta Kędziora

Międzynarodowy Dzień Kropki w Długiej Goślinie

Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie uczniowie klasy IV i VII obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki.

Klasa VII rozpoczęła lekcję wychowawczą od zapoznania się z historią tego święta. Następnie poszukiwali u siebie talentów. Każdy musiał znaleźć choć jedną rzecz, w której jest dobrym, a następnie opowiedzieć o niej przed klasą. Uczniowie zastanawiali się również jak mogą rozwijać posiadane przez siebie umiejętności.

W klasie IV święto to stanowiło okazję do ćwiczeń na lekcji języka polskiego związanych z niewerbalnym przekazywaniem komunikatów. Najpierw klasa obejrzała film, dzięki któremu poznała genezę Międzynarodowego Dnia Kropki. Następnie uczniowie zastanawiali się do czego mają talent. Swoją wypowiedź musieli jednak zawrzeć w postaci rysunku – symbolu lub znaku. Po kreatywnej pracy twórczej każdy musiał zaprezentować swoją pracę. Zadaniem obserwatorów było odgadnięcie jaka jest pasja ich koleżanek czy kolegów. Poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Uczniowie zgodnie jednak przyznali, że ujęcie komunikatu w formie znaku nie jest proste.

Fotorelacja z tego wydarzenia jest dostępna tutaj.

Sprawozdanie z wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

W dniu 18 września 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018.

Do Samorządu kandydowało 8 uczniów – 7 dziewcząt i 1 chłopiec.

Oddano 61 głosów wraz z Gronem Pedagogicznym.

Kandydaci:

1. Katarzyna Bernard

2. Dominik Cichosz

3. Wiktoria Głowska

4. Dagmara Kasprzak

5. Olga Kubisiak

6. Kornelia Owczarzak

7. Oliwia Owczarzak

8. Nicola Wierzbiak

Uczniowie i nauczyciele otrzymali karty do głosowania i oddali swe głosy do urny wyborczej.

Po zliczeniu głosów komisja w składzie: pani Agata Glapiak, pani Małgorzata Grunwald i pani Marta Kędziora ogłosiły wyniki wyborów.

I miejsce zdobyła DAGMARA KASPRZAK zdobywając 33 głosy i tym samym została Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego,

II miejsce zdobył DOMINIK CICHOSZ uzyskując 30 głosów, Zastępca

III miejsce zdobyła OLGA KUBISIAK zdobywając 28 głosów, Skarbnik.

 

Sekcja ds. informacyjnych:

Przewodnicząca: OLIWIA OWCZARZAK

Członek: KORNELIA OWCZARZAK, OLGA KUBISIAK, DOMINIK CICHOSZ

Sekcja ds. uroczystości:

Przewodnicząca: NICOLA WIERZBIAK

Członkowie: DAGMARA KASPRZAK

Sekcja rozrywkowa:

Przewodnicząca: KATARZYNA BERNARD

Członkowie: WIKTORIA GŁOWSKA

Opiekun samorządu: mgr MAŁGORZATA GRUNWALD

Więcej zdjęć <kliknij tutaj>

tekst i zdjęcia: Małgorzata Grunwald

Koło plastyczne – ruszyło!

Po wakacyjnym odpoczynku nasi uczniowie ochoczo zabrali się do pracy. Tematem dzisiejszych zajęć Koła Plastycznego była – Kalkografia. Wykonanie pracy tą techniką polegało na wymyśleniu tematu pracy, przelaniu pomysłu w formie warstwowej układanki z materiału papierniczego lub przyrodniczego na bazę – czyli kartkę bloku technicznego. Kolejny krok to pokrycie obrazka kalką ołówkową, prasowanie go gorącym żelazkiem pod czujnym okiem nauczyciela, a następnie kolorowanie powstałego obrazu. Nowa technika pracy bardzo podobała się dzieciom. A oto rezultaty ! <kliknij tutaj>

Tekst i zdjęcia: Beata Sójka

Rok szkolny 2017/2018 oficjalnie rozpoczęty

4 września 2017 roku powitał nas chłodnym porankiem. Mimo tego z uśmiechami na ustach o godzinie 8.00 uroczystym apelem rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie. Jest to rok wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy od dawna uczniami naszej szkoły są siódmoklasiści. Ponownie mogliśmy również powitać w naszym gronie pierwszoklasistów.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Część artystyczną przedstawili uczniowie klasy III i VI. Potem głos zabrali Przewodniczący Rady Miejskiej p. Konrad Strykowski oraz przewodnicząca Rady Szkoły p. Honorata Cichosz.  Następnie p. dyrektor Renata Olszewska zwróciła się kilkoma słowami do zgromadzonych.  W swym przemówieniu podziękowała p. Aldonie Dałek, która w ubiegłym roku szkolnym pełniła funkcję dyrektora szkoły, a także przedstawiła nowych członków grona pedagogicznego.  Zaprezentowała również przydział wychowawstw, który w tym roku jest następujący:

 • klasa I – mgr Aldona Dałek
 • klasa III – mgr Beata Sójka
 • klasa IV – mgr Alina Wiśniewska
 • klasa V – mgr Agata Glapiak
 • klasa VI – mgr Marta Kędziora
 • klasa VII – mgr Karolina Magdziarz

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swych klas. Była to okazja nie tylko do poznania nowego planu lekcji, ale przede wszystkim do podzielenia się wrażeniami  z minionych wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości <kliknij tutaj> .

Naszym uczniom życzymy wszelkiej pomyślności, motywacji i energii na nadchodzące miesiące. Obyście otrzymywali tylko celujące i bardzo dobre oceny, a uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach. Powodzenia w nowym roku szkolnym 2017/2018!

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Nadszedł upragniony przez uczniów piątek 23 czerwca 2017 roku – koniec roku szkolnego, czas otrzymywania promocji i świadectw. Punktualnie o godzinie 8.00 rozpoczęliśmy uroczystość zakończenia roku szkolnego. Swoją obecnością zaszczycili nas: p.Dariusz Urbański Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina, p.Konrad Strykowski przewodniczący Rady Miasta, p.Teresa Dudkiewicz kierownik Referatu Oświaty, p.Monika Ewert sołtys Długiej Gośliny i p.Małgorzata Ślewczuk sołtys Wojnówka, poprzedni dyrektorzy naszej szkoły p. Bożena Podorecka, p. Janusz Boch, p.Maciej Kozber, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie.

Program artystyczny przygotowała p. Alina Wiśniewska wraz z uczniami klasy V. Nasi uczniowie przez cały rok szkolny uczyli się pilnie, pisali sprawdziany, kartkówki, odrabiali prace domowe, czytali książki, pisali wypracowania, poznawali tajniki, przyrody, zawiłości ortograficzne, obliczali pola figur, mnożyli, dzielili oraz startowali w wielu konkursach i zawodach. Przyniosło to efekty w postaci 15 świadectw z wyróżnieniem, 16 nagród książkowych, 34 dyplomów za różne osiągnięcia i działania uczniowskie. Brawo!

Teraz pozostaje tylko udać się na zasłużone wakacje, korzystać z dobrodziejstw lata mądrze i bezpiecznie, aby cało i zdrowo wrócić we wrześniu do szkoły.

 

 

 

 

Goście z Oszmiany w Długiej Goślinie

Goście z Oszmiany w Długiej Goślinie

Dnia 20 czerwca 2017roku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie odbyła się wizyta gości z Oszmiany. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami miło spędzili, na terenie naszej szkoły, popołudnie, integrując się z uczniami z Długiej Gośliny. Po obejrzeniu wnętrza budynku szkolnego wraz z salami lekcyjnymi wszyscy zaproszeni zostali na wspólny poczęstunek na świeżym powietrzu i miło spędzili czas przy ognisku. Po posiłku- upieczonej przy ognisku kiełbasce- była też chwila relaksu i rozegrany został przez chłopców mecz polsko- białoruski na boisku szkolnym. Pobyt naszych gości zakończył się wesołym akcentem –dobrą zabawą na  wspólnej dyskotece. Wszyscy zadowoleni i obdarowani przez panią dyrektor Aldonę Dałek książkami z zakresu literatury polskiej dla dzieci wyruszyli w drogę, by realizować dalszy punkt programu.

Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne

Gminne Igrzyska Lekkoatletyczne Murowana Goślina 06.06.2017

W Gminnych Igrzyskach Lekkoatletycznych wzięło udział 34 dzieci z naszej szkoły. Podzielone one były na grupy: starszą (2004-2006) oraz młodszą (2007-2010). Konkurencje były następujące:
bieg na 60/200/400/600/1000m

– rzut piłeczką palantową

– skok w dal

– rzut piłką lekarską

– sztafeta szwedzka

W grupie młodszj na podjum I miejsce zajął Bartosz Michalski w biegu na 400m oraz Kornelia Owczarzak w biegu na 600m. Amelia Prusakiewicz zajęła III miejsce w biegu na 200m., natomiast w grupie starszej w biegu na 60m. na podium stanął Piotr Owczarzak zajmując II miejsce. W rzucie piłką lekarską III miejsce zajął Michał Malec. Ostatnią konkurencją była sztafeta szwedzka, w której dziewczęta (Katarzyna Bernard, Olga Kubisiak, Dagmara Kasprzak, Aleksandra Nowicka) zdobyły brązowy medal.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie.

Ze sportowym pozdrowieniem

Małgorzata Grunwald 

 

 

 

FESTYN RODZINNY 2017

 

 

W sobotę 27 maja 2017 r. odbył się kolejny Festyn Rodzinny. Rozpoczęliśmy o 15.00 przedstawieniem szkolnej grupy teatralnej Aladon pt. ” Kaczka Dziwaczka i jej kacza paczka”. Następnie na scenie pojawił się zespół Szeherezada oraz w nowoczesnym układzie tanecznym uczennice przygotowane przez instruktorkę Szkoły Tańca i Dobrych Manier – Hajdasz.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla naszych uczniów:  plac zabaw ( dmuchany zamek, zjeżdżalnia) , zabawy i gry przestrzenne, pokazy iluzjonisty, występ klauna, tańce, wielkie bańki mydlane, liczne konkursy oraz spotkanie z Myszką Miki. Dzięki strażakom z OSP Długa Goślina dzieci mogły zobaczyć  wóz strażacki ” od środka” . Strażacy zafundowali też dzieciom kurtynę wodną, co przy słonecznej  pogodzie było super atrakcją.

 

„Kaczka Dziwaczka i jej kacza paczka” w wykonaniu szkolnego zespołu teatralnego „Aladon”
Wesołe harce na dmuchanym placu zabaw…
Jedną z atrakcji była oczywiście wata cukrowa…

Zadbaliśmy  też o  podniebienia. Skosztować było można  kiełbaskę z grilla, ciasta , watę cukrową, chleb ze smalcem i ogórkiem oraz napoje. Najpyszniejszym ciastem okazał się bananowiec, który przygotowała pani Katarzyna Głowska i właśnie ona otrzymała nagrodę za najpyszniejsze ciasto-  duży zestaw sprzątający.
Tradycją Festynu Rodzinnego jest też loteria fantowa, w której każdy los wygrywa. Nagrodą główną również w tym roku  był rower, który ufundowali sołtysi Sołectw: Długa Goślina, Kąty, Wojnowo, Wojnówko, Łoskoń oraz Państwo Honorata i Ryszard Cichosz. Losowanie odbyło się na zakończenie festynu. Najpierw rozlosowano kilka nagród rzeczowych . Wszyscy zgromadzeni  w napięciu oczekiwali na finał. Szczęśliwym posiadaczem tego najważniejszego losu okazał się Mikołaj Wyrwas – uczeń klasy czwartej naszej szkoły.

 

Mikołaj- szczęśliwy posiadacz nagrody głównej loterii fantowej. Ale farciarz…

 

Kolejny Festyn Rodzinny za nami. Dopisała nam pogoda a przede wszystkim dobre humory. Grono Pedagogiczne i Pracownicy szkoły, Rada Rodziców i Rada Szkoły spisali się na medal.

Aldona Dałek

Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym

Zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym

W dniu 11.05.2017r. w Murowanej Goślinie na Stadionie Miejskim odbyły się zawody w Czwórboju Lekkoatletycznym, w którym brały udział cztery szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 z Murowanej Gośliny, Szkoła Podstawowa z Białężyna i Szkoła Podstawowa z Długiej Gośliny. Dziewczęta i chłopcy zmagali się z rzutem piłeczką palantową, skokiem w dal, biegiem na 60m, 600m oraz 1000m.

Drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie składały się z sześciu osób:

CHŁOPCY:

 1. Szymon Brzęcki 
 2. Bartosz Michalski  
 3. Patryk Mantej
 4. Szymon Raczyński 
 5. Dominik Cichosz 
 6. Mikołaj Wyrwas 

DZIEWCZYNY:

 1. Kornelia Owczarzak
 2. Dagmara Kasprzak
 3. Alicja Pytlak
 4. Katarzyna Bernard
 5. Wiktoria Głowska
 6. Dominika Obst

Po ciężkich bojach niestety nie udało się stanąć na podium.

Ze sportowym pozdrowieniem

Małgorzata Grunwald

 

Rozstrzygnięcie „Los-Roweros”

Po uroczystej akademii z okazji świąt majowych odbyło się bardzo ważne dla uczniów rozstrzygnięcie konkursu „Los – Roweros”. Od początku roku uczniowie starali się zdobywać piątki i szóstki, aby w zamian otrzymać losy do loterii, w której nagrodą główną był rower. Rozlosowane zostały też drobne upominki z logiem Lecha Poznań. Sponsorami nagród byli pan Konrad Strykowski, pan Jarosław Dobrowolski, pan Przemysław Wawrzyniak oraz Rada Szkoły. Szczęśliwe losy wylosował jeden z naszych przedszkolaków – Igor Strykowski. Upominki trafiły do rąk uczniów klasy 4 – Mikołaja Wyrwasa, Oliwii Mordal i Zosi Obst.

 

20170428_130144 20170428_130303

 

 

 

 

 

 

 

 

20170428_130331

 

Główną nagrodę zdobył za piątkę z wychowania fizycznego uczeń klasy 5 – Szymon Brzęcki.

 

20170428_130659

 

Sponsorom dziękujemy za wspaniałe nagrody.

Akademia z okazji świąt majowych

28 kwietnia był ostatnim dniem przed majowym długim weekendem. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, która miała na celu przypomnienie, dlaczego właściwie mamy ten długi weekend i co takiego wtedy świętujemy. Klasa 4, pod wodzą p. Agaty Glapiak, przypomniała czym była konstytucja 3 maja i jak ważna była dla naszego kraju.

20170428_120645 20170428_120931

 

 

 

 

 

 

 

20170428_121058

 

20170428_122209

Spotkanie ze stowarzyszeniem „Jedna Chwila”

28 kwietnia nasza szkoła miała zaszczyt i przyjemność gościć przedstawicieli stowarzyszenia „Jedna Chwila”.  Pan Krzysztof Stern oraz tata naszego ucznia pan Janusz Wyrwas porozmawiali z uczniami na temat niepełnosprawności oraz problemów i trudności, jakie napotykają osoby niepełnosprawne ruchowo.

 

20170428_091823 20170428_093344

 

 

 

 

 

 

 

Uczniowie mogli zobaczyć, jak jeździ się na wózku inwalidzkim, a następnie sami spróbować zmierzyć się z tym trudnym zadaniem.

 

20170428_094309 20170428_095407

20170428_100239

 

20170428_100634 20170428_100915

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chłopcy z klasy 6 pomogli zademonstrować, jak można pomóc osobie niepełnosprawnej, jeśli przewróci się razem z wózkiem.

 

20170428_092900 20170428_093131

 

 

 

 

 

 

 

Panowie pokazali również, że z niepełnosprawnością da się żyć i to nawet żyć aktywnie, uprawiając różne sporty. Podzielili się też swoimi historiami, ku przestrodze naszym uczniom, aby nie popełnili ich błędów i zawsze dbali o swoje bezpieczeństwo, by nie musieć potem spędzić reszty życia na wózku.

Pielgrzymka rekolekcyjna

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły odbyli drugą już pielgrzymkę rekolekcyjną na Lednicę i do Gniezna.

W tym roku odnowili nad Jeziorem Lednickim przyrzeczenia chrzcielne, a następnie zostali poświęceni wodą z jeziora, w którym Mieszko I przyjmował chrzest. Potem nastąpił symboliczny przemarsz przez bramę-rybę i uczniowie udali się do Centrum Wiary.

 

20170424_091806 20170424_092138

 

 

 

 

 

 

 

 

Tam zjedli drugie śniadanie i zakupili pamiątki, a następnie wzięli udział w tańcach lednickich.

 

20170424_100904 20170424_101757

 

 

 

 

 

 

 

20170424_102219

 

Kolejnym punktem pielgrzymki była msza święta w Katedrze Gnieźnieńskiej, po której uczniowie zaśpiewali uroczyste „Sto lat” Prymasowi Polski – Wojciechowi Polakowi, który pojawił się na balkonie Pałacu Arcybiskupiego, z okazji jego imienin. Uczniowie otrzymali od prymasa specjalne błogosławieństwo.

 

20170424_113741 20170424_114651

 

 

 

 

 

 

 

 

 

20170424_125640 20170424_130041

 

 

 

 

 

 

 

 

Po zakończonej pielgrzymce, uczniowie zregenerowali swoje siły posiłkiem w MacDonaldzie.

Konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej

20170421_094525

 

20 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie przyrodniczo-leśnym.

Młodsze klasy reprezentowali Aleksander Clark i Kacper Czubała, a uczniów starszych Michał Malec i Michał Konk.

Nie udało się wywalczyć miejsca na podium, ale uczniowie otrzymali w nagrodę wspaniałe upominki oraz zdobyli dla szkoły wspaniałe książki i albumy do biblioteki.

 

20170421_094634 20170421_094621 20170421_094645

 

20170421_094651 20170421_094720

Dzień Ziemi u stóp Dziewiczej Góry

Dnia 20 kwietnia 2017 roku z okazji Dnia Ziemi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie uczestniczyli w wycieczce do Puszczy Zielonki. U stóp Dziewiczej Góry znajduje się Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Dziewicza Góra. Obiekt Nadleśnictwa Łopuchówko powstał w samym sercu Puszczy Zielonki. Jest to miejsce aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Pierwszym punktem programu były podchody na ścieżce przyrodniczo – leśnej, gdzie czekały na dzieci w odpowiednich miejscach zadania do rozwiązania. Po powrocie z trasy odbyła się lekcja przyrodnicza z leśnikiem na temat ptaków, bez których trudno wyobrazić sobie las, i ich dokarmiania zimą. To właśnie one są największą ozdobą środowiska leśnego, a jednocześnie pełnią w nim bardzo ważne funkcje. W ramach warsztatów uczniowie wykonali skrzynki lęgowe, które są jednym ze sposobów do zwiększenia liczebności ptaków. Była też okazja, żeby wejść na 40 metrową wieżę przeciwpożarową, która powstała po ogromnym pożarze w 1992 roku, a obecnie służy jako punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę Poznania i okolic.

Na zakończenie na dzieci czekało ognisko u podnóża Dziewiczej Góry, przy którym każdy mógł usmażyć  sobie kiełbaskę.

Wesołego Alleluja!!

Z okazji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego, 

życzymy Państwu, aby nastrój tych Świąt

przybranych radością i beztroską,

utrwalił się w Waszych sercach na długi, długi czas

i pozostał z Wami także w poświątecznej codzienności.

Zdrowych, wesołych, pełnych miłości i nadziei

Świąt Wielkiej Nocy

życzą:

Nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie