WYSTAWA BODY WORLDS POZNAŃ 30.11.2017r.

W czwartek 30 listopada 2017 roku uczniowie klas VI i VII mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić najliczniej odwiedzaną wystawę świata Body Worlds Vital, która mieści się w Galerii Pestka w Poznaniu.

Do Poznania wyruszyliśmy o 8.00 rano. O godzinie 9.00 zaczęła się „nasza podróż wewnątrz ludzkiego ciała”. Wystawa miała za zadanie pokazać potencjał ludzkiego ciała w ruchu poprzez estetyczną prezentację jego nieskazitelnej formy i złożonych funkcji.

Eksponaty prezentowały ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pokazujące organizm w zdrowiu i w chorobie. Porównywały zdrowe ciała z ciałami, które uległy różnorodnym chorobom i schorzeniom. Można było zobaczyć ile cukru mieści się w jednej szklance Pepsi oraz beczki przedstawiające ilość krwi pompowanej przez nasze serce i wiele innych.

Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji, który został wynaleziony i opatentowany przez dr. Gunthera von Hagens, uczniowie mieli możliwość podziwiać wewnętrzne piękno naszego ciała, zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu. Wystawa ukazała Nam jak finezyjne jest nasze ciało, jak jest czułe oraz wrażliwe.

To była wspaniała okazja do zobaczenia ludzkiego ciała!

 Mieliśmy wrażenie poruszania się po trójwymiarowym atlasie anatomii oraz dowiedzieliśmy się, jak skomplikowany, piękny, ale też kruchy jest nasz organizm! Dzięki studentom medycyny oprowadzającym po wystawie uczniowie mieli możliwość zadawania wnikliwych pytań.

Po prawie 2 godzinnym zwiedzaniu udaliśmy się do „najlepszej” amerykańskiej restauracji Mc Donalda, z czego uczniowie byli bardzo zadowoleni , a potem wyruszyliśmy do szkoły.

Zdjęcia z wycieczki dostępne są tutaj <kliknij>.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Grunwald

Dyskoteka andrzejkowa 2017

Na świętego Andrzeja tryska w pannach nadzieja”

W poniedziałek 27 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa.

Samorząd Uczniowski przeprowadził wiele ciekawych wróżb m.in. serca z imionami, losowanie kolorów, ustawianie butów, jedzenie jabłka na sznurku bez pomocy rąk, zaczarowany krąg, czarodziejskie kubeczki i wiele innych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawie oraz z przymrużeniem oka traktowali owe wróżby. Najlepszą formą zabawy był oczywiście taniec.

Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest tutaj.

Tekst i zdjęcia Małgorzata Grunwald

Ćwiczenia wzmacniające z taśmą THERA – BAND na kółku „Olimpijczyk”

Bezpieczna i ciekawa forma ćwiczeń dla najmłodszych i nie tylko

Uczniowie uczęszczający na kółko sportowe „Olimpijczyk” mieli możliwość wykonywania ćwiczeń z taśmą Thera-Band.

Ćwiczenia z taśmami przede wszystkim służą stymulowaniu wzrastającego jeszcze systemu mięśni szkieletowych, mają charakter ogólnorozwojowy, wzmacniają szczególnie te mięśnie, które są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej postawy ciała (mięśnie brzucha, mięśnie grzbietu, mięśnie pośladkowe, mięśnie ud, mięśnie w obrębie stopy).

Zalety taśm Thera-Band:

 • Ekonomiczne – tania alternatywa dla konwencjonalnych przyborów treningowych (np. hantle)
 • Wielostronnego zastosowania – dają nam możliwość działania na każdą partię mięśniową
 • Lekkie i małe przybory – idealne dla dzieci
 • O progresywnym, liniowym oporze – zróżnicowane opory umożliwiają ich indywidualne dopasowanie
 • Duży wybór w zakresie długości taśm
 • Elastyczne i trwałe – nawet po ich wielokrotnym użyciu
 • Bezpieczne w użyciu

 

Efektami ćwiczeń z taśmami jest przyrost masy mięśniowej, zwiększenie zakresu ruchu, poprawa kondycji, poprawa koordynacji, poprawa reakcji równoważnych i korekcja postawy. Jednym słowem same korzyści, więc warto ćwiczyć!

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli na zajęciach i byli ciekawi nowej formy ćwiczeń, której dotąd nie znali.

Radość i zadowolenie (oraz skupienie) widać na załączonych zdjęciach <kliknij tutaj>.

Tekst i zdjęcia:

Małgorzata Grunwald

Sukces naszych uczniów! Gminny Konkurs Młodych Recytatorów

15 listopada 2017 r. ośmioro naszych uczniów godnie reprezentowało szkołę na II Gminnym Konkursie Młodych Recytatorów „Z poezją jesienią jest nam do twarzy…”. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom swoich umiejętności, a umiejętności recytatorów były wyrównane. Konkurs zakończyliśmy ogromnym sukcesem naszych uczniów, bowiem uzyskaliśmy w nim aż dwa pierwsze miejsca. W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła Maja Mordal z klasy III. W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Dagmara Kasprzak z klasy VI.

Gratuluję zwycięzcom! Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałe występy i zachęcam do udziału w kolejnych konkursach. Specjalne podziękowania kieruję do Pani Mariki Ewert, Pani Lucyny Bernard oraz Pani Angeliki Kasprzak za pomoc w dowiezieniu uczniów do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Murowanej Goślinie.

 

Galeria z tego wydarzenia jest dostępna tutaj <kliknij>.

Tekst i zdjęcia: Karolina Magdziarz

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole w Długiej Goślinie

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji punktualnie o godzinie 10:00 zebraliśmy się w sali widowiskowo-sportowej, by obejrzeć uroczystą akademię przygotowaną przez klasę III pod kierunkiem pani Beaty Sójki. Uczniowie przygotowali się do tego wydarzenia wzorowo. Ich piękne recytacje oraz piosenki zachwyciły zgromadzonych. Przerwę umiliły nam pyszne rogale upieczone specjalnie na ten dzień przez panią Annę Wrzeszcz. Po przerwie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej pan Konrad Strykowski, zwracając uwagę na ważność tego święta. Następnie obejrzeliśmy krótki film o symbolach narodowych, po czym razem śpiewaliśmy pieśni patriotyczne takie jak choćby Przybyli ułani pod okienko. Uroczystość zakończyła się wykonaniem wspólnego zdjęcia z uwagi na zbliżające się stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Kolejne takie zdjęcie wykonamy za rok.

Galeria zdjęć z tego wydarzenia jest dostępna tutaj <kliknij>

Tekst: Karolina Magdziarz

Zdjęcia: Karolina Magdziarz, p. Anna Strykowska

Czwarta klasa aktywnie poznaje „Akademię pana Kleksa”

Uczniowie klasy IV aktywnie poznali pierwszą lekturę w tym roku szkolnym – „Akademię pana Kleksa”. Wykonali w związku z tym szereg zadań związanych z powieścią Jana Brzechwy. Musieli między innymi poradzić sobie z uporządkowaniem chronologicznie poszczególnych wydarzeń dotyczących szpaka Mateusza. Zdecydowanie najbardziej podobało im się zadanie praktyczne, polegające na wykonaniu makiety obrazującej Akademię. Włożyli w to wiele wysiłku, a owocem ich pracy stała się wystawa zorganizowana na szkolnym korytarzu. Dzięki temu od kilku dni ich prace podziwiają koleżanki i koledzy z pozostałych klas.

Zachęcam do obejrzenia tych wspaniałych prac tutaj <kliknij>

Tekst i zdjęcia: Karolina Magdziarz

Jesienna Wierszolandia 2017

6 listopada 2017 r. przeprowadzone zostały eliminacje do II Gminnego Konkursu Młodych Recytatorów „Z poezją jesienną jest nam do twarzy” zorganizowane przez panią Karolina Magdziarz. Jak zawsze u nas przebiegają one pod nazwą Wierszolandia. W konkursie wzięło udział wielu uczniów naszej szkoły. Większość pokazała wysoki poziom umiejętności recytatorskich, więc komisja konkursowa w składzie: pani Karolina Magdziarz, pani Aldona Dałek i pani Agata Glapiak miała bardzo trudne zadanie.

Po burzliwych naradach wyniki ukształtowały się następująco:

W kategorii klas I-III:

I miejsce zajęła Michalina Ewert,

II miejsce Karolina Ratajczak,

III miejsce Igor Banecki,

wyróżnienie otrzymała Maja Mordal.

W kategorii klas IV-VII:

I miejsce zajęła Dagmara Kasprzak,

II miejsce Olga Kubisiak,

III miejsce Katarzyna Bernard,

wyróżnienie otrzymała Marta Nowoświat.

Powyżsi uczniowie będą reprezentowali nas w konkursie gminnym 15 listopada.

Gratuluję laureatom!

Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć z konkursu tutaj <kliknij>.

Tekst: Karolina Magdziarz

Zdjęcia: Sandra Sobalak

Bal Wszystkich Świętych 2017

31.10.2017r. odbył się Misyjny Bal Świętych. Organizatorem balu byli ks. Jan Kwiatkowski oraz pani Jadwiga Kądzielawa. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół Szkół Podstawowych w Łopuchowie i Długiej Goślinie. Poszczególne klasy ubrane były w stroje w kolorach kontynentów: I – III białym, IV – żółtym, V – zielonym, VI –czerwonym, VII – niebieskim.

Dzień ten rozpoczęliśmy taneczną prośbą do Ducha św. Następnie staliśmy się świadkami programu telewizyjnego ”na żywo”. Wielkich rozmiarów telewizor przygotowali uczniowie z Łopuchowa. Gościem programu była siostra Barbara Kołodziejczyk, misjonarka z Maroka. Pracuje już 29 lat wśród ubogich muzułmanów. Jest tam pielęgniarką. Zaskakującą była wiadomość, że te biedne dzieci z misyjnej wioski choć nie mają wielu rzeczy są bardziej radosne, niż te z bogatszych miast. Misjonarka powiedziała, że i my możemy być misjonarzami rzetelnie wypełniając swoje obowiązki, np. odrabiając lekcje. Przygotowujemy się w ten sposób do ważnych zadań, które czekają nas w przyszłości.

Po spotkaniu z misjonarką przyszła kolej na spotkanie ze Słowem Bożym. Otrzymaliśmy w Nim zachętę, która potwierdzała słowa siostry Barbary: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię chrzcząc w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.”

Kolejna atrakcją balu było spotkanie ze świętymi z poszczególnych kontynentów. Zstępowali specjalnie dla nas z nieba. Byli to św. Tomasz apostoł, św. Matka Teresa z Kalkuty, św. Franciszka Cabrini, św. Jose Sanchez del Rio, św. Maria Mac Killop, św. Pierre Chanel, Św. Józefina Bakhita, bł. Jan Beyzym, św. Teresa od Dzieciątka Jezus, św. Jan Paweł II. Prezentowali się oni przechadzając się po dywanie w kolorze kontynentu. Poznaliśmy ciekawe wątki z życia tych świętych oraz o ich związek z misjami.

Poszczególne elementy balu przeplatane były tańcami lednickimi. Przekonaliśmy się, że taniec nie jest dla nas trudny i radzimy sobie z nim nieźle. Jednak szaleństwo tańca dopiero miało nastąpić. Dzieci i młodzież pod wodzą pani Jadwigi, budzili podziw prezentując układy taneczne z poszczególnych kontynentów. Na zakończenie tego pierwszego w tym roku szkolnym dnia rekolekcji przeszliśmy do Groty Matki Bożej z Lourdes , gdzie razem odmówiliśmy 10 różańca po francusku niczym Bernadetta Soubirous, co było wprowadzeniem do drugiego dnia rekolekcji. Ale o tym za kilka miesięcy…

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego dnia <kliknij tutaj>.

Tekst: Katarzyna Mielczarek

Zdjęcia: Katarzyna Mielczarek, Karolina Magdziarz

Dzień Języków Obcych 2017

Dzień Języków Obcych odbył się w naszej szkole 30 października 2017 r. i został połączony z obchodami Halloween. Organizatorem tego dnia była pani Sandra Sobalak. Uczniowie mogli specjalnie ucharakteryzować się – pomalować sobie twarze, paznokcie, a także ciekawie się uczesać.

Na początek uczniowie klas V-VII zmierzyli się z quizem dotyczącym Halloween. Pytania nie były łatwe, ale uczestnicy konkursu poradzili sobie z nimi znakomicie. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI, drugie klasa VII, a trzecie klasa V. Następnie rozwiązano konkurs na najciekawszą dynię. Wszyscy mogli przez ostatni tydzień przynosić do szkoły wyciętą dynię. Liczyła się nie tylko estetyka ale i oryginalność. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajęła Dagmara Kasprzak z klasy VI, drugie Kornelia Owczarzak z klasy V, a trzecie Jakub Wasilewski z klasy V. Uczniowie świetnie się bawili, wykazując się przy okazji wiedzą dotyczącą języka angielskiego i krajów anglosaskich.

Galerię z tego wydarzenia można obejrzeć tutaj <kliknij>.

Tekst i zdjęcia: Karolina Magdziarz

Muchomory na patyku

Muchomory na patyku” – takie wesołe muchomory zrobiliśmy na zajęciach naszego Koła Plastycznego w deszczowy piątek tj. 27 października 2017 r.

Do wykonania pracy potrzebne nam były: długie patyki z wierzbowych gałązek, biała farba akrylowa, bloki techniczne no i oczywiście narzędzia takie jak: nożyczki, kleje i niezastąpiony klej na gorąco.

Oj działo się działo! Farba była wszędzie! Ale jaki efekt? Zobaczcie sami.

 

Tekst i zdjęcia: Beata Sójka

Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie

19 października 2017 r. oficjalnie przyjęliśmy do braci szkolnej dziewięcioro pierwszoklasistów. Uroczyste ślubowanie odbyło się w bardzo sympatycznej atmosferze, choć‡ na twarzach dzieci widać było lekki niepokój. Uroczystość poprowadził‚ Samorząd Uczniowski. Pierwszacy wykazali się talentem muzycznym i recytatorskim. Najbardziej magicznym i podniosłym momentem było jednak ślubowanie oraz pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie poprzez dotknięcie przez panią dyrektor każdego pierwszaka czarodziejskim ołówkiem. Na zakończenie bohaterowie dnia musieli przejść testy polegające między innymi na wypiciu napoju mądrości oraz poszukaniu w mące żelków wszelkiej wiedzy. Choć niektórym początkowo brakowało odwagi, wszyscy spisali się na medal. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tej uroczystości tutaj <kliknij>

tekst: Aldona Dałek

zdjęcia: Sandra Sobalak

Balladyna osądzona!

Dziś na lekcji języka polskiego sala lekcyjna zamieniła się w salę rozpraw. Uczniowie klasy VII osądzili Balladynę, bohaterkę lektury Juliusza Słowackiego. Wcielili się w zarówno w role bohaterów dramatu jak i sędziego, obrońcy czy oskarżyciela.

Rozprawa nad bohaterką była doskonałą okazją do podsumowania wiedzy o lekturze. Uczniowie musieli nie tylko przygotować przemówienia oraz zeznania ale również przypomnieć sobie poszczególne wydarzenia oraz powody, dla których dana postać zachowywała się tak a nie inaczej. Wszyscy bardzo zaangażowali się w swoje role, a lekcja była pełna emocji.

Ostatecznie Balladyna uniknęła książkowego wyroku śmierci, ponieważ oskarżyciel wraz z obrońcą doszli do porozumienia, a sąd przychylił się do ich prośby.

Pozostałe zdjęcia z tej lekcji dostępne są <tutaj>.

Tekst i zdjęcia: Karolina Magdziarz

Dzień Edukacji Narodowej 2017

Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej upłynął w bardzo sympatycznej atmosferze. Uroczyste obchody rozpoczęliśmy o godzinie 11:00 uroczystą mszą świętą, którą odprawił dla nas ksiądz proboszcz Jan Kwiatkowski. O oprawę mszy zadbała nasza pani katechetka Katarzyna Mielczarek. Następnie udaliśmy się na salę, gdzie czekali już na nas zaproszeni goście. Wśród nich znalazł się między innymi Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina pan Dariusz Urbański, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Konrad Strykowski, sołtysi wsi: Długa Goślina pani Monika Ewert, Kąty pan Zygmunt Pawollek i Wojnowa pan Kazimierz Trafas oraz ksiądz proboszcz Jan Kwiatkowski i przewodnicząca Rady Szkoły pani Honorata Cichosz. Swoją obecnością zaszczycili nas również emerytowani nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Po wprowadzeniu dziewczyn z klasy VI głos zabrali pan Dariusz Urbański, pan Konrad Strykowski, pani Honorata Cichosz, pani Monika Ewert, ks. proboszcz Jan Kwiatkowski oraz pani dyrektor Renata Olszewska. Grono pedagogiczne i pracownicy naszej szkoły otrzymali wiele życzeń i wyrazów uznania. Wyjątkowym momentem pełnym wzruszeń było pożegnanie pani Małgorzaty Tecław, która po latach pracy udała się na zasłużoną emeryturę. Po części oficjalnej zebrani wysłuchali koncertu życzeń przygotowanego przez uczniów klasy V, VI i VII pod okiem pani Karoliny Magdziarz. Każdy pracownik otrzymał od występujących zabawne życzenia oraz prezenty bądź talony na niezwykle potrzebne w dalszej pracy przedmioty. Dzień zakończył poczęstunek dla pracowników oraz zebranych gości przygotowany przez Mamy uczniów naszej szkoły. Fotorelacja z tego wydarzenia jest dostępna tutaj <kliknij>.

Zdjęcia: Aldona Dałek

Tekst: Karolina Magdziarz

Biegi Przełajowe Długa Goślina 2017

Kolejne Gminne Biegi Przełajowe za nami. 9 października 2017 r. uczniowie szkół z całej gminy zebrali się w Długiej Goślinie by konkurować ze sobą. Impreza po raz kolejny cieszyła się dużą popularnością. Zmagania rozpoczęły się od rozgrzewek, które we własnym zakresie prowadzili nauczyciele uczący wychowania fizycznego. Już po kilku minutach pierwsi zawodnicy (podzieleni według grup wiekowych) stanęli na starcie. Spośród naszych uczniów na podium stanął Bartosz Michalski zajmując 3 miejsce. Liliana Witek oraz Igor Banecki otrzymali medale jako najmłodsi uczestnicy Gminnych Biegów Przełajowych. W ostatecznej klasyfikacji nasza szkoła zajęła piąte miejsce. Na uwagę zasługuje również fakt, że nasi absolwenci – Daria Brzęcka, Bartosz Mihilewicz oraz Krystian Ściepura zajęli w swoich kategoriach pierwsze miejsca. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia bogatej fotorelacji z tego wydarzenia tutaj <kliknij>.

 

Tekst: Karolina Magdziarz, Małgorzata Grunwald

Zdjęcia: Karolina Magdziarz, Małgorzata Grunwald

Roześmiany dzień chłopaka

Tegoroczny dzień chłopaka w naszej szkole zaliczyć można do wyjątkowo udanych i pełnych uśmiechu. Ten wprost nie schodził z twarzy zebranych, a to za sprawą organizatorek tego dnia pani Małgorzaty Grunwald, pani Aliny Wiśniewskiej oraz dziewczyn z Samorządu Uczniowskiego. Przygotowały one dla chłopców z naszej szkoły wiele ciekawych i zabawnych konkurencji.

Podczas pierwszej z nich ochotnicy musieli rozpoznać przedmiot mając zasłonięte oczy. Nie byłoby to być może trudne dla naszych panów, gdyby nie fakt, że musieli wykazać się umiejętnością nazwania suszarki, korali, pędzli, lakieru do paznokci, wacików czy błyszczyka. Druga konkurencja polegała na wyjaśnianiu terminów, których znajomością może pochwalić się zazwyczaj jedynie płeć piękna. Okazało się, że terminy fluid, maskara czy pończochy nie są takie proste do wytłumaczenia. Prawdziwe wyzwanie dla chłopców stanowiła próba przejścia na wybiegu w szpilkach oraz uczesanie koka koleżance z klasy. Niektórzy poradzili sobie jednak z tymi zadaniami znakomicie. Najlepiej z chodzeniem poradził sobie Bartosz Michalski, który został uhonorowany tytułem Modela Nr 1.Ostatnim zadaniem było zrobienie jak największej liczby pompek w ciągu 30 sekund. Niekwestionowanym mistrzem okazał się tu Szymon Brzęcki, który tym samym otrzymał tytuł Mistrza Nr 1. Momentem kulminacyjnym były wybory najfajniejszego ciacha w szkole. Specjalne wyróżnienie otrzymał w tej kategorii pan Wojciech Cieślik. Na podium stanęli natomiast Krzysztof Wierzbiak, Wiktor Wierzbiak oraz Szymon Brzęcki. Tytuł mistera w tym roku szkolnym otrzymał Piotr Owczarzak.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia tutaj.

Koło plastyczne – 29.09.2017r.

Jesienny wianek” – był kolejnym tematem do realizacji na zajęciach Koła Plastycznego. Dzieci z wielką ochotą zabrały się do pracy. Najpierw owijały kolorową krepą wycięty okrąg , potem wycinały jesienne liście dębu, klonu, jarzębiny… Sprytnie uwijały bibułowe astry i róże. Do ozdobienia wianka użyły naturalnego tworzywa przyrodniczego – kasztanów. Z wielką dumą prezentowały wykonane przez siebie wianki .

 

Fotorelacja dostępna jest tutaj <kliknij>.

 

Tekst i zdjęcia: Beata Sójka

Sztafetowe biegi przełajowe Murowana Goślina 26.09.2017

We wtorek 26.09.2017r. na stadionie miejskim w Murowanej Goślinie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. W zawodach wzięło udział pięć szkół podstawowych: SP1 Murowana Goślina, SP2 Murowana Goślina, SP Białężyn, SP Łopuchowo i SP Długa Goślina. Naszą szkołę reprezentowało 8 dziewcząt i 8 chłopców w składzie: Dominika Obst, Olga Kubisiak, Kornelia Owczarzak, Katarzyna Bernard, Oliwia Owczarzak, Nicola Wierzbiak, Wiktoria Głowska , Bartosz Michalski, Patryk Mantej, Maciej Maćkowiak, Krzysztof Wierzbiak, Wiktor Wierzbiak, Szymon Brzęcki, Oskar Strykowski, Kacper Czubała.

Wyniki były następujące:

DZIEWCZĘTA

I SP 2 Murowana Goślina

II SP 1 Murowana Goślina

III SP Łopuchowo

IV SP Białężyn

V SP Długa Goślina

 

CHŁOPCY

I SP 2 Murowana Goślina

II SP 1 Murowana Goślina

III SP Białężyn

IV SP Łopuchowo

V SP Długa Goślina

Fotorelacja z wydarzenia jest dostępna tutaj <kliknij>.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Grunwald

 

Warsztaty Siatkarskie XIII Memoriał A.Gołasia Murowana Goślina

22 września 2017 roku w hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie odbyły się bezpłatne warsztaty siatkarskie dla dzieci. Były one prowadzone były zawodników biorących udział w Memoriale, a dokładniej przez zawodników drużyny Jastrzębski Węgiel. Młodzież ćwiczyła pod okiem trenerów drużyny: Pana Leszka Dejewskiego, Wojciecha Bańbuła i Marka Lebedew. Warsztaty prowadziło 3 zawodników: Patryk Strzeżek, Jakub Popiwczak i Maciej Muzaj.

Jak na prawdziwych sportowców przystało trening zaczął się rozgrzewką, następnie były ćwiczenia z piłkami w dwójkach i trójkach. Na koniec przyszedł oczywiście czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia. Dzieci otrzymały koszulki z logo memoriału oraz upominki od sponsorów. Naszą szkołę dumnie reprezentowało 10 zawodników: Olga Kubisiak, Kornelia Owczarzak, Katarzyna Bernard, Wiktoria Głowska, Nicola Wierzbiak, Oliwia Owczarzak, Maja Cichosz, Aleksandra Nowicka, Filip Wolski, Mikołaj Kubisiak. Zapraszamy do fotorelacji tutaj <kliknij>.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Grunwald

Policja w naszej szkole!

20 września 2017 roku pod naszą szkołę podjechał wóz policyjny. Pani policjantka przyjechała jednak nie po to by interweniować, a by uczyć. Spotkanie było dla klasy I i III okazją do powtórzenia zasad poruszania się po ulicy. Najmłodsi uczniowie chętnie odpowiadali na pytania dotyczące ruchu drogowego. Przypomnieli również najważniejsze zasady obowiązujące w szkole. Poznali także ewentualne konsekwencje swojego złego zachowania.

Spotkanie z klasami IV-VII przebiegało w znacznie poważniejszej atmosferze. Na początku pani policjantka zweryfikowała to, czy uczniowie przyjeżdżają do szkoły rowerami posiadając niezbędną kartę rowerową, kask oraz kamizelkę odblaskową. Następnie przybliżyła uczniom konsekwencje jakie wynikają na przykład z używania wulgaryzmów, agresji czy znęcania się nad innymi. Uczniowie ze zdumieniem odkryli jak poważne są konsekwencje zachowań, które wydają im się niezbyt poważne. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia praw i obowiązków ucznia oraz zasad jakimi uczeń musi się kierować przebywając w szkole.

Fotorelacja z tego wydarzenia znajduje się tutaj.

EkoModa w Długiej Goślinie

18 września Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie wzięła udział w akcji Sprzątania Świata pod hasłem: Nie ma śmieci – są surowce. Na piątej godzinie lekcyjnej uczniowie i przedszkolaki wraz ze swoimi opiekunami zebrali się w sali numer 2. Tam pani Angelika Skrzypek opowiedziała o historii akcji oraz zwróciła uwagę na to, aby robić przemyślane i rozsądne zakupy. Wyjaśniła także dlaczego dbanie o środowisko jest ogromnie ważne dla przyrody i człowieka. Następnie uczniowie obejrzeli film pt. „Wyjdź na czysto – Ekologia dla szkół”. Potem udali się do swoich sal, gdzie wykonywali ekologiczne kreacje z surowców, które wcześniej przynieśli do szkoły. Poszczególne klasy musiały przebrać swojego przedstawiciela. Uczniowie znakomicie poradzili sobie z nadaniem nowego życia butelkom, gazetom czy torbom foliowym. Podsumowaniem konkursu było zaprezentowanie poszczególnych strojów na wybiegu. W jury zasiadała: p.Aldona Dałek, p.Beata Sójka oraz p.Sandra Sobalak. Kreatywność uczniów nie znała granic i bardzo ciężko było wybrać zwycięską trójkę. Po długiej naradzie jury zdecydowało, że: I miejsce zajmie klasa 6, II klasa 3, a III przedszkolaki. Klasy, które zajęły miejsca na podium, otrzymały słodkie nagrody. Na zakończenie akcji uczniowie wraz z opiekunami udali się na boisko, by sprzątnąć teren dookoła szkoły. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z tego dnia tutaj <kliknij>.

 

 

tekst: Angelika Skrzypek, Karolina Magdziarz

zdjęcia: Angelika Skrzypek, Katarzyna Mielczarek, Aldona Dałek, Marta Kędziora

Międzynarodowy Dzień Kropki w Długiej Goślinie

Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie uczniowie klasy IV i VII obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki.

Klasa VII rozpoczęła lekcję wychowawczą od zapoznania się z historią tego święta. Następnie poszukiwali u siebie talentów. Każdy musiał znaleźć choć jedną rzecz, w której jest dobrym, a następnie opowiedzieć o niej przed klasą. Uczniowie zastanawiali się również jak mogą rozwijać posiadane przez siebie umiejętności.

W klasie IV święto to stanowiło okazję do ćwiczeń na lekcji języka polskiego związanych z niewerbalnym przekazywaniem komunikatów. Najpierw klasa obejrzała film, dzięki któremu poznała genezę Międzynarodowego Dnia Kropki. Następnie uczniowie zastanawiali się do czego mają talent. Swoją wypowiedź musieli jednak zawrzeć w postaci rysunku – symbolu lub znaku. Po kreatywnej pracy twórczej każdy musiał zaprezentować swoją pracę. Zadaniem obserwatorów było odgadnięcie jaka jest pasja ich koleżanek czy kolegów. Poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Uczniowie zgodnie jednak przyznali, że ujęcie komunikatu w formie znaku nie jest proste.

Fotorelacja z tego wydarzenia jest dostępna tutaj.

Sprawozdanie z wyborów do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018

W dniu 18 września 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018.

Do Samorządu kandydowało 8 uczniów – 7 dziewcząt i 1 chłopiec.

Oddano 61 głosów wraz z Gronem Pedagogicznym.

Kandydaci:

1. Katarzyna Bernard

2. Dominik Cichosz

3. Wiktoria Głowska

4. Dagmara Kasprzak

5. Olga Kubisiak

6. Kornelia Owczarzak

7. Oliwia Owczarzak

8. Nicola Wierzbiak

Uczniowie i nauczyciele otrzymali karty do głosowania i oddali swe głosy do urny wyborczej.

Po zliczeniu głosów komisja w składzie: pani Agata Glapiak, pani Małgorzata Grunwald i pani Marta Kędziora ogłosiły wyniki wyborów.

I miejsce zdobyła DAGMARA KASPRZAK zdobywając 33 głosy i tym samym została Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego,

II miejsce zdobył DOMINIK CICHOSZ uzyskując 30 głosów, Zastępca

III miejsce zdobyła OLGA KUBISIAK zdobywając 28 głosów, Skarbnik.

 

Sekcja ds. informacyjnych:

Przewodnicząca: OLIWIA OWCZARZAK

Członek: KORNELIA OWCZARZAK, OLGA KUBISIAK, DOMINIK CICHOSZ

Sekcja ds. uroczystości:

Przewodnicząca: NICOLA WIERZBIAK

Członkowie: DAGMARA KASPRZAK

Sekcja rozrywkowa:

Przewodnicząca: KATARZYNA BERNARD

Członkowie: WIKTORIA GŁOWSKA

Opiekun samorządu: mgr MAŁGORZATA GRUNWALD

Więcej zdjęć <kliknij tutaj>

tekst i zdjęcia: Małgorzata Grunwald

Koło plastyczne – ruszyło!

Po wakacyjnym odpoczynku nasi uczniowie ochoczo zabrali się do pracy. Tematem dzisiejszych zajęć Koła Plastycznego była – Kalkografia. Wykonanie pracy tą techniką polegało na wymyśleniu tematu pracy, przelaniu pomysłu w formie warstwowej układanki z materiału papierniczego lub przyrodniczego na bazę – czyli kartkę bloku technicznego. Kolejny krok to pokrycie obrazka kalką ołówkową, prasowanie go gorącym żelazkiem pod czujnym okiem nauczyciela, a następnie kolorowanie powstałego obrazu. Nowa technika pracy bardzo podobała się dzieciom. A oto rezultaty ! <kliknij tutaj>

Tekst i zdjęcia: Beata Sójka

Rok szkolny 2017/2018 oficjalnie rozpoczęty

4 września 2017 roku powitał nas chłodnym porankiem. Mimo tego z uśmiechami na ustach o godzinie 8.00 uroczystym apelem rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie. Jest to rok wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy od dawna uczniami naszej szkoły są siódmoklasiści. Ponownie mogliśmy również powitać w naszym gronie pierwszoklasistów.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Część artystyczną przedstawili uczniowie klasy III i VI. Potem głos zabrali Przewodniczący Rady Miejskiej p. Konrad Strykowski oraz przewodnicząca Rady Szkoły p. Honorata Cichosz.  Następnie p. dyrektor Renata Olszewska zwróciła się kilkoma słowami do zgromadzonych.  W swym przemówieniu podziękowała p. Aldonie Dałek, która w ubiegłym roku szkolnym pełniła funkcję dyrektora szkoły, a także przedstawiła nowych członków grona pedagogicznego.  Zaprezentowała również przydział wychowawstw, który w tym roku jest następujący:

 • klasa I – mgr Aldona Dałek
 • klasa III – mgr Beata Sójka
 • klasa IV – mgr Alina Wiśniewska
 • klasa V – mgr Agata Glapiak
 • klasa VI – mgr Marta Kędziora
 • klasa VII – mgr Karolina Magdziarz

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swych klas. Była to okazja nie tylko do poznania nowego planu lekcji, ale przede wszystkim do podzielenia się wrażeniami  z minionych wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości <kliknij tutaj> .

Naszym uczniom życzymy wszelkiej pomyślności, motywacji i energii na nadchodzące miesiące. Obyście otrzymywali tylko celujące i bardzo dobre oceny, a uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach. Powodzenia w nowym roku szkolnym 2017/2018!