Zakończenie obchodów stulecia Powstania Wielkopolskiego w gminie Murowana Goślina

15 lutego 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie odbyła się uroczystość zakończenia obchodów stulecia Powstania Wielkopolskiego w gminie Murowana Goślina. Przybyli na uroczystość goście mogli przypomnieć sobie wydarzenia tamtych dni za sprawą słowno-muzycznej inscenizacji. Na scenie nie zabrakło wcielających się w powstańców uczniów, recytatorów oraz chóru, wprowadzających wszystkich w patriotyczny nastrój. Całość dopełnił występ Zespołu Goślinianie oraz przemówienie syna powstańca Leona Masiakowskiego, profesora Jerzego Masiakowskiego. Pan profesor przybliżył życiorys swego ojca, co było wyjątkowym doświadczeniem zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych zebranych. Na zakończenie powstańcy zaprosili na poznański tort zwycięstwa, na który składały się szneki z glancem, pyry z gzikiem i kawa zbożowa.

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie rozpoczęliśmy już 8 listopada Wieczornicą. Nasi uczniowie zaprezentowali zebranym najwspanialsze wiersze patriotyczne, natomiast zaproszeni goście odczytali fragmenty prozy związane tematycznie z uroczystością. Następnego dnia podczas akademii uczniowie klas VII w programie artystycznym pokazali jak wiele jest sposobów na to, by współcześnie być patriotą. Punktualnie o 11.11 odśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Dnia dla Niepodległej”. Oba te wydarzenia znalazły swoje miejsce w naszej Księdze, w której wszyscy zebrani mogli złożyć pamiątkowe podpisy.

Dzień Edukacji Narodowej 2018

12 października 2018 r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

Punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęła się msza święta, którą odprawił ksiądz proboszcz Jan Kwiatkowski. Następnie udaliśmy się do sali widowiskowo-sportowej, gdzie wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego zainaugurowało o godzinie 12.00 uroczystą akademię. Jako pierwszy przemówił Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina pan Dariusz Urbański. Potem głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej pan Konrad Strykowski. Po nim swoje słowa do zebranych skierowały Przewodnicząca Rady Szkoły pani Honorata Cichosz oraz sołtys sołectwa Długa Goślina pani Monika Ewert. Ostatnia głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie pani Renata Olszewska. Uhonorowała Nagrodą Dyrektora dwie nauczycielki z naszej szkoły: panią Karolinę Magdziarz i panią Sandrę Sobalak, wspomniała również o osobach nagrodzonych Nagrodą Burmistrza: pani dyrektor Renacie Olszewskiej, pani Beacie Sójce oraz pani Aldonie Dałek. Nagrodę otrzymała również pracująca w przedszkolu pani Zofia Lewandowska. Prowadząca uroczystość poprosiła o wyprowadzenie sztandaru. Potem nastąpiła część nieoficjalna, podczas której wystąpili uczniowie klasy V, którzy przygotowali część artystyczną pod okiem pani Aliny Wiśniewskiej. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom oświaty.

Ten wspaniały, pełen życzeń dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Żywa lekcja historii

Dnia 18 września 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie zwiedzili osadę biskupińską oraz brali udział w XIV Festynie Archeologicznym w Biskupinie pod tytułem „Archeomarket. Od wymiany po stragany”, którego tematem głównym była dawna historia handlu europejskiego.

Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę historyczną na temat handlu w przeszłości od epoki kamienia, przez epokę brązu, epokę żelaza po wczesne średniowiecze, a więc przez długie tysiąclecia, kiedy Europa była zamieszkana przez różne ludy, które wypracowały różne sposoby zaspokajania swoich potrzeb. Dzieci wraz z nauczycielami odwiedziły między innymi Archeomarket, w którym niczym we współczesnej galerii handlowej z podziałem na działy – moda, dom i wnętrze, prezentowane były wzorowane na zabytkach archeologicznych towary, a dodatkową atrakcją była inscenizacja połączona z walkami wojowników. Dla relaksu wszyscy skorzystali także ze strefy zabaw z dawnymi grami.

Uczestnicy wycieczki bogatsi w nowe doświadczenia i wiedzę historyczną pełni wrażeń dotarli do Długiej Gośliny.

 Agata Glapiak

Narodowe Czytanie w Długiej Goślinie

Dnia 8 września 2018 r. odbyła się Ogólnopolska Akcja Narodowego Czytania organizowana pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Organizacji tego wspaniałego wydarzenia w naszej gminie po raz pierwszy podjęła się Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie. Wśród gości honorowych czytających fragmenty powieści znaleźli się: Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina Pan Dariusz Urbański oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Konrad Strykowski. W czytanie tej pięknej i mądrej książki zaangażowani byli również Pani Dyrektor Renata Olszewska, sołtys wsi Długa Goślina Pani Monika Ewert, przedstawiciele rodziców oraz nasi uczniowie. W tym roku na wspólną lekturę Polacy wybrali piękną powieść Stefana Żeromskiego pt. „Przedwiośnie”, która pomogła uczestnikom przybliżyć się do doświadczeń sprzed lat, kiedy to Polacy walczyli o odrodzenie wolnej Ojczyzny, bronili jej granic i pracowali dla odbudowania własnego suwerennego Państwa. Wymowne fragmenty tej niezwykle ciekawej ilustrującej specyficzne losy narodu polskiego powieści stały się dla uczestników inspiracją do refleksji o sprawach Ojczyzny. Akcja ta promująca czytelnictwo zainicjowała jednocześnie w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie obchody tegorocznego jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Agata Glapiak

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku uroczystym apelem rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie. Jest to rok wyjątkowy, ponieważ obchodzimy Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Przez wzgląd na naszego patrona, będziemy przez cały rok pamiętać o tej ważnej rocznicy.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Potem głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina p. Dariusz Urbański, który wręczył uczniom klasy I prezent na rozpoczęcie roku szkolnego. Następnie głos zabrali Przewodniczący Rady Miejskiej p. Konrad Strykowski oraz przewodnicząca Rady Szkoły p. Honorata Cichosz.  Następnie p. dyrektor Renata Olszewska zwróciła się kilkoma słowami do zgromadzonych.  W swym przemówieniu przedstawiła między innymi nowych członków grona pedagogicznego, a także zapoznała zgromadzonych z przydziałem wychowawstw:

  • klasa I – mgr Beata Sójka
  • klasa II – mgr Aldona Dałek
  • klasa IV – mgr Sylwia Cebulska
  • klasa V – mgr Alina Wiśniewska
  • klasa VI – mgr Agata Glapiak
  • klasa VII – mgr Marta Kędziora
  • klasa VIII – mgr Karolina Magdziarz

Część artystyczną zaprezentowała klasa II, która przygotowywała się pod okiem p. Aldony Dałek. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swych klas.

Naszym uczniom życzymy motywacji do zdobywania wiedzy i energii na nadchodzące miesiące. Powodzenia w nowym roku szkolnym 2018/2019!

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie. Podczas uroczystości Pan Dariusz Urbański Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina wręczył nagrodę uczennicy klasy VI Dagmarze Kasprzak, która w tym roku zajmowała I miejsca w szkolnych, gminnych i powiatowych konkursach recytatorskich. Uhonorował również Panią Katarzynę Józefowicz, która po wielu latach pracy udaje się na zasłużoną emeryturę. Rok szkolny podsumowała Pani Dyrektor, zwracając uwagę jak wiele udało nam się osiągnąć przez minione dziesięć miesięcy. Następnie wychowawcy klas wręczyli świadectwa, wśród których znalazło się wiele świadectw z wyróżnieniem. Uczniowie otrzymali również nagrody i dyplomy za różnorakie osiągnięcia. Program artystyczny kończący akademię przygotowała klasa VI pod kierunkiem Pani Marty Kędziory.

Zakończenie roku katechetycznego 2017/2018

13 czerwca 2018 roku uroczystą Mszą świętą w Kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Długiej Goślinie zakończyliśmy tegoroczny rok katechetyczny. Mszę odprawił ksiądz proboszcz Jan Kwiatkowski, a o jej oprawę zadbała Pani Katarzyna Mielczarek oraz zaangażowani uczniowie. Była to również okazja do uroczystego pożegnania Pani Katarzyny, która w przyszłym roku nie będzie już uczyła w naszej szkole.

Turniej podczas Festynu Rodzinnego

W trakcie trwania Festynu Rodzinnego, dzieci mogły wziąć udział w turnieju piłki nożnej. Do turnieju zgłosiły się trzy drużyny: drużyna Żółtych, drużyna Czerwonych, drużyna Białych. Wszystkie drużyny walczyły zacięcie o zwycięstwo, a najlepsza okazała się drużyna Białych. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Czerwonych, a na trzecim drużyna Żółtych. Organizatorem i pomysłodawcą turnieju była pani Sylwia Cebulska, która wręczyła uczestnikom medale i pamiątkowe dyplomy. 

 

Zapraszamy do galerii 

Tekst i zdjęcia: Sandra Sobalak

Wycieczka klasy VI do Poznania

W programie gra miejska na Ostrowie Tumskim, warsztaty konserwacji zabytków w Muzeum Archidiecezjalnym, most Jordana na którym zakochani wieszają kłódki. Przygód co niemiara, złoto cieniutkie jak papier pokryło ikony Michała Archanioła. Na koniec wspaniały, piękny, dobry, święty…  Mc Donald. A podróż pociągiem niezapomniana…bo klimatyzowana!

Zapraszamy do galerii

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Mielczarek

Festyn Rodzinny 2018

W gorący sobotni dzień 26 maja 2018 roku spotkaliśmy się na XIV Festynie Rodzinnym przygotowanym przez Grono Pedagogiczne, Radę Szkoły i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie. Wszystkich zebranych powitały: dyrektor szkoły Renata Olszewska, przewodnicząca Rady Szkoły Honorata Cichosz i sołtys Długiej Gośliny Monika Ewert. Z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Matki życzenia dla wszystkich mam złożył burmistrz MiG Murowana Goślina Dariusz Urbański. Festyn rozpoczął się występem szkolnego zespołu teatralnego ALADON przedstawieniem „Rzepka”. Następnie zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola „Koniki Polne” w Długiej Goślinie pod okiem pani Zofii Lewandowskiej i uczniowie klasy III przygotowani przez panią Sandrę Sobalak.. Część artystyczną zakończył pokaz tańca szkolnego zespołu Szeherezada. Po występach prowadząca festyn Aldona Dałek zaprosiła wszystkich do zabawy w przygotowanych strefach: dla dzieci, dla mam i dla ojców. Dzieciaki mogły bawić się z clownem, zjeżdżać na zamku dmuchanym, brać udział w różnych konkursach a także skosztować waty cukrowej. Ojcowie sprawdzali się w konkurencjach sportowych przygotowanych przez panią Sylwię Cebulską a mamy mogły skorzystać ze strefy FIT przygotowanej przez uczniów klasy VII pod czujnym okiem pani Karoliny Magdziarz. O podniebienia uczestników festynu zadbały panie z Rady Szkoły i Rady Rodziców serwując pyszne kiełbaski z grilla a panie Katarzyna Mielczarek, Agata Glapiak i Angelika Skrzypek zapraszały do skosztowania pysznych ciast upieczonych przez mamy i wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem. Zimne napoje , kawę i herbatę podawały panie Angelika Kasprzak, Monika Olszewska i Zofia Lewandowska. Ruszyła też loteria fantowa, w której każdy los wygrywał a prowadziły ją panie Beata Sójka, Marta Kędziora i Alina Wiśniewska. Strażacy z OSP Długa Goślina przygotowali niespodziankę dla dzieci w postaci kurtyny wodnej co wywołało uśmiech na twarzach najmłodszych. Na zakończenie festynu rozlosowano nagrody ,wśród których był rower miejski dla mamy. Szczęście dopisało mamie jednego z przedszkolaków. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów, dzięki którym mogliśmy uatrakcyjnić nasz festyn. W przyszłym roku liczymy na równie udaną zabawę. Do zobaczenia na XV Festynie Rodzinnym w Długiej Goślinie w 2019 roku.

Zapraszamy do galerii 

Tekst: Aldona Dałek

Zdjęcia : Karolina Magdziarz i Magdalena Goślińska

Zielona klasa

W naszej szkole powstała nowa klasa. Pod kierunkiem Pani Angeliki Skrzypek w ogrodzie powstała zielona klasa. Uczniowie bardzo chętnie wychodzą do niej podczas lekcji i zgodnie twierdzą, że nauka języka polskiego, matematyki czy przyrody jest znacznie przyjemniejsza na świeżym powietrzu. Obok klasy powstał również ogródek, w którym już rosną nowalijki. Wszystkie klasy zaangażowały się w pracę nad nim, by już wkrótce zebrać pierwsze plony.

Zapraszamy do galerii <kliknij tutaj> <oraz tutaj>

Tekst: Karolina Magdziarz

Zdjęcia: Angelika Skrzypek, Karolina Magdziarz, Sandra Sobalak

Wycieczka do Międzyrzecza

15 maja 2018 r. wczesnym rankiem uczniowie klasy IV, V, VI i VII wraz z opiekunami udali się do Międzyrzecza. Celem naszej wycieczki było zwiedzenie MRU – Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Poznawanie systemu podziemnego i historii tego miejsca okazało się bardzo interesujące. Mieliśmy nawet okazję zobaczyć nietoperze, które jeszcze kilka tygodni temu zimowały w podziemiach MRU. Następnie zwiedziliśmy ruiny zamku w Międzyrzeczu oraz Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego. W obu tych miejscach trafiliśmy na wspaniałych przewodników, którzy w przystępny sposób przekazywali nam najważniejsze informacje na temat powyższych miejsc. W drodze powrotnej pojechaliśmy do Świebodzina, by z bliska zobaczyć Pomnik Chrystusa Króla. Ta wspaniała wycieczka z pewnością na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Zapraszamy do galerii <kliknij tutaj>

Tekst i zdjęcia: Karolina Magdziarz

Wycieczka do Silverado City

Wycieczka integracyjna klas- I,III I IV – 16 .05.2018r. – Miasteczko Westernowe Silverado City w Boejewiczkach.

Start – 8.15 – Szkoła

Przyjazd do Miasteczka Silverado City – 9.40

Atrakcje w Miasteczku: oglądanie „Scenki z życia mieszkańców Silverado City”, pokaz i nauka tańca Country, „Napad na Bank w miasteczku Silverado”, pozkazy tresury koni, jazdy kaskaderskiej i zręcznościowej na koniach, pokazy współpracy człowieka z koniem, zabawy w Miasteczku, zakup pamiątek

Wyjazd z Miasteczka – 14.30

Powrót do szkoły – godz. 17.00

Poziom zadowolenia uczestników wycieczki – 100 % !!!

Zapraszamy do galerii

Tekst i zdjęcia: Beata Sójka – organizator wycieczki

Pasowanie pierwszoklasistów na Czytelników Biblioteki Szkolnej

Dnia 14 maja 2018 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gośćmi spotkania byli: pani Dyrektor Renata Olszewska, rodzice, nauczyciele i wychowawcy. Pasowanie rozpoczęło się przedstawieniem pt. „Zaczarowany bajek świat” przygotowanym przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Agaty Glapiak. Aktorami byli uczniowie: Dagmara Kasprzak – Królowa Książka, Nicola Wierzbiak – Czerwony Kapturek, Katarzyna Bernard – Calineczka, Wiktoria Głowska – Kot w butach, Oliwia Owczarzak – Sierotka Marysia oraz Szymon Raczyński, Szymon Brzęcki, Dominik Cichosz i Michał Malec. Po wysłuchaniu próśb Królowej Książki na pierwszaków czekały zagadki związane z najciekawszymi baśniami. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem oglądali występ, zachęcający do wkroczenia do niezwykłego świata bajek. Po przeprowadzeniu „egzaminu” przez Królową Książkę przyszedł czas na długo wyczekiwany moment imprezy. Przyszli czytelnicy z dumą powtarzali tekst ślubowania, w którym przyrzekali, że będą kochać i szanować książki. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Renata Olszewska, która dotykając książką ramienia każdego dziecka wypowiadała słowa: „Pasuję Cię na Czytelnika Biblioteki Szkolnej”. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, prośby książki oraz zakładki do książek. Dzień ten był szczególny dla wszystkich nowych czytelników, którzy zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników i na pewno długo zapadnie w ich pamięci. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Zapraszamy do galerii <kliknij>

Tekst: Agata Glapiak

Zdjęcia: Karolina Magdziarz

Turniej w Białężynie

Uczniowie naszej Szkoły zostali zaproszeni do udziału w Turnieju Bojowo-Sprawnościowym im. Leona Masiakowskiego w Białężynie. Turniej odbył się 8 maja, a reprezentowali nas uczniowie z klasy I, III, IV, V, VI i VII, a byli to: Igor Banecki, Alan Zamroczyński, Oskar Strykowski, Wiktor Wierzbiak, Mikołaj Biniaszak, Olga Kubisiak, Kornelia Owczarzak, Katarzyna Bernard, Szymon Brzęcki, Nicola Wierzbiak, Adam Matoga i Alan Sikorzyński. Każdej z drużyn przypisano kolor – naszej przypadł kolor „Biały”. Pierwszym zadaniem było przejście trasy Uchorowo-Białężyn. Kiedy Biali dotarli do Białężyna musieli zmierzyć się z wieloma wymagającymi zadaniami, np. bieg sztafetowy, rzut granatem ćwiczebnym, ucieczka „jeńców”, opatrywanie rannego, musztra wojskowa oraz śpiew. Nasza drużyna białych walczyła dzielnie i zajęła III miejsce. Warto nadmienić, że Turniej został oficjalnie otwarty przez potomka profesora Leona Masiakowskiego, który przybliżył naszym uczniom historię pana profesora Masiakowskiego.

Zapraszamy do galerii <kliknij>

Tekst i zdjęcia: Sandra Sobalak

Przedstawiciele szkoły na koncercie w Murowanej Goślinie

W sobotni wieczór 12 maja 2018 r. delegacja szkoły w składzie: dyrektor Renata Olszewska, nauczyciele: Karolina Magdziarz, Aldona Dałek, Sandra Sobalak i Monika Kozłowska oraz uczniowie: Katarzyna Bernard, Nicola Wierzbiak, Kornelia Owczarzak i Oliwia Owczarzak wzięła udział w koncercie w Murowanej Goślinie rozpoczynającym obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości . Swoją twórczość zaprezentowali:

Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy – II Kapelmistrz: ppor. Mariusz Żelazek
Chór Męski „Akord” Cechu Stolarzy Swarzędzkich – Dyrygent: Jadwiga Maćkowiak
Chór Mieszany „Cantilena” z Obornik Wlkp. – Dyrygent: Tomasz Wyrzykowski
Chór Mieszany „Vocantes,” z Murowanej Gośliny – Dyrygent: Leszek Bajon
Chóry „Canzona” z Murowanej Gośliny – Dyrygent: Elżbieta Wtorkowska, Adrianna Wtorkowska – Kubińska

 Mogliśmy wspólnie zaśpiewać znane pieśni patriotyczne tj.” Przybyli Ułani”, „ Pierwsza Brygada” a także posłuchać muzyki związanej z burzliwymi dziejami Polski aż do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Na zakończenie wykonawcy i publiczność wspólnie odśpiewała Rotę.

Tekst: Aldona Dałek

Zdjęcia: Sandra Sobalak

Sukcesy naszych uczniów!

Kwiecień przepełniony jest sukcesami naszych uczniów. W gminnym etapie XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie” wyróżnienie w kategorii klas I-III otrzymała uczennica klasy III Maja Mordal. W kategorii klas IV-VI I miejsce i jednocześnie nominację do etapu powiatowego otrzymała uczennica klasy VI Dagmara Kasprzak. Dagmara nie tylko godnie reprezentowała naszą szkołę i gminę, ale również wygrała ten konkurs na etapie powiatowym.

Bardzo dobrze spisali się również uczniowie reprezentujący naszą szkołę na Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej. W grupie młodszej II miejsce zajął uczeń klasy III Krzysztof Wierzbiak a III miejsce uczeń tej samej klasy Wiktor Wierzbiak. W grupie starszej II miejsce zajął Michał Malec z klasy VI, a w grupie najstarszej II miejsce zajął Mikołaj Kubisiak z klasy VII.

Gratuluję laureatom i życzę dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Tekst i zdjęcie Karolina Magdziarz

Patriotyczne spotkanie z historią w Długiej Goślinie

27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów klasy V. Uroczystość ta była artystycznym oddaniem hołdu twórcom pierwszej w Europie a drugiej na świecie ( po amerykańskiej) ustawy zasadniczej, wprowadzającej praworządność Polski, regulującej jej ustrój i relacje społeczne w zagrożonym zewnętrzną agresją Państwie.

Przygotowany przez uczniów klasy V słowno – muzyczny spektakl oraz prezentacja multimedialna były przypomnieniem okoliczności i faktów związanych z tym doniosłym wydarzeniem historycznym, próbą uświadomienia wagi i znaczenia Konstytucji 3 Maja w dziejach Polski.

Zapraszamy do galerii <kliknij>

Tekst: Agata Glapiak

Zdjęcia: Karolina Magdziarz

Pokazy taneczne z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

W czwartkowe popołudnie 26 kwietnia 2018 r. w Murowanej Goślinie odbyły się „Pokazy Taneczne 2018” z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Nasz zespół Szeherezada pod kierownictwem Aldony Dałek zaprezentował się w tańcu do piosenki Pitbull’a pt. „Timber”. Dziewczęta wystąpiły w strojach nawiązujących do Dzikiego Zachodu. Układ taneczny został wykonany znakomicie a poprzedziły go wielogodzinne próby. Cały zespół wykazał się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Występ sprawił dziewczętom sporo radości i został nagrodzony gromkimi brawami. Szeherezada przedstawi jeszcze ten taniec 26 maja 2018 . na Festynie Rodzinnym.

Zapraszamy do galerii <kliknij>

Tekst: Aldona Dałek

Zdjęcia: Karolina Magdziarz

Dzień Ziemi 2018

W dniu 18 kwietnia cała szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi. Z tej okazji do Naszej szkoły zaprosiliśmy Pana Leśniczego z Nadleśnictwa Łopuchówko / Leśnictwo Buczyna – Bartosza Nowaka, który podczas swojego wykładu opowiedział o funkcjach lasu, pokazał zdjęcia zwierząt własnego autorstwa oraz ich poroża. Następnie uczniowie wykonywali plakaty pt. Moja Ziemia za sto lat. Uczniowie Naszej szkoły spisali się świetnie. Powstały bardzo ciekawe prace z wykorzystaniem różnych technik oraz przedmiotów (np. butelki plastikowe, reklamówki foliowe, baterie, itp.).

W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła klasa VII, drugie miejsce klasa VI, trzecie miejsce klasa I. Zwycięscy otrzymali słodki upominek.

Ostatnim punktem projektu było – Sprzątanie Świata. Uczniowie naszej szkoły razem z wychowawcami sprzątali najbliższe otoczenie szkolne.

Tekst: Angelika Skrzypek

Zdjęcia: Karolina Magdziarz

Teatralia 2018

Tuż przed świętami wielkanocnymi w środę 28 marca 2018 r. nasz szkolny zespół teatralny ALADON reprezentował szkołę w XIV Gminnym Przeglądzie Zespołów Teatralnych – Teatralia ‘2018 „ Kraina Baśni i Bajek” przedstawiając adaptację „Rzepki” J. Tuwima w reżyserii Aldony Dałek. Dziewczęta wystąpiły bez cienia tremy na twarzach rozbawiając zgromadzoną publiczność. Pokazały szeroki wachlarz swoich umiejętności aktorskich poprzez grę sceniczną , mimikę, modulację głosu charakteryzującą graną postać a także poprzez śpiew i taniec. W przygotowaniu strojów pomogli jak zwykle niezawodni rodzice. Nad zespołem czuwały panie Aldona Dałek i Karolina Magdziarz, która podczas występu pełniła także funkcję suflera. Z przeglądu wróciłyśmy bardzo zadowolone przywożąc kolejną statuetkę do sporej już kolekcji. Przedstawienie zaprezentujemy jeszcze na Festynie Rodzinnym 26 maja 2018 r.

 

Zapraszamy do galerii <kliknij>

Tekst: Aldona Dałek

Zdjęcia: Karolina Magdziarz

 

Wierszolandia 2018

Konkurs recytatorski „Wierszolandia” za nami. Uczniowie zaprezentowali wiersze o różnorodnej tematyce i jak zwykle prezentowali wysoki poziom. Komisja konkursowa w składzie: pani Karolina Magdziarz, pani Agata Glapiak oraz pani Beata Sójka miała trudne zadanie wyłonienia zwycięzców.

W kategorii klas I-III:

I miejsce zajęła Michalina Ewert,

II miejsce Weronika Witek,

III miejsce Maja Mordal,

wyróżnienie otrzymał Oskar Strykowski.

W kategorii klas IV-VII:

I miejsce zajęła Dagmara Kasprzak,

II miejsce Olga Kubisiak,

III miejsce Katarzyna Bernard,

wyróżnienie otrzymała Antonina Pachowicz.

Gratuluję laureatom! Powyżsi uczniowie będą nas reprezentowali w konkursie gminnym 4 kwietnia 2018 r.

Zapraszamy do galerii <kliknij tutaj>

Tekst: Karolina Magdziarz

Zdjęcia: Angelika Skrzypek

Dzień Wiosny 2018

21 marca 2018 r. jak co roku wesoło obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu to uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i uczyli młodsze koleżanki i kolegów. Po kilku godzinach lekcji udaliśmy się przed szkołę, gdzie nasi uczniowie dali pokaz swoich umiejętności tanecznych. Następnie wraz z przygotowaną na tą okazję marzanną udaliśmy się na happening ulicami Długiej Gośliny. Wykrzykiwaliśmy hasła nakłaniające do utrzymywania naszego środowiska w czystości. Hasła oraz rekwizyty do tego potrzebne zostały przygotowane pod kierunkiem Pani Aliny Wiśniewskiej. Po powrocie spaliliśmy marzannę, tym samym uroczyście żegnając zimę. Mamy nadzieję, że już od jutra dni będą znacznie cieplejsze i pogodniejsze niż dotychczas.

Zapraszamy do galerii <kliknij tutaj>

Tekst: Karolina Magdziarz

Zdjęcia: Karolina Magdziarz, Angelika Skrzypek