Turniej podczas Festynu Rodzinnego

W trakcie trwania Festynu Rodzinnego, dzieci mogły wziąć udział w turnieju piłki nożnej. Do turnieju zgłosiły się trzy drużyny: drużyna Żółtych, drużyna Czerwonych, drużyna Białych. Wszystkie drużyny walczyły zacięcie o zwycięstwo, a najlepsza okazała się drużyna Białych. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Czerwonych, a na trzecim drużyna Żółtych. Organizatorem i pomysłodawcą turnieju była pani Sylwia Cebulska, która wręczyła uczestnikom medale i pamiątkowe dyplomy. 

 

Zapraszamy do galerii 

Tekst i zdjęcia: Sandra Sobalak

Wycieczka klasy VI do Poznania

W programie gra miejska na Ostrowie Tumskim, warsztaty konserwacji zabytków w Muzeum Archidiecezjalnym, most Jordana na którym zakochani wieszają kłódki. Przygód co niemiara, złoto cieniutkie jak papier pokryło ikony Michała Archanioła. Na koniec wspaniały, piękny, dobry, święty…  Mc Donald. A podróż pociągiem niezapomniana…bo klimatyzowana!

Zapraszamy do galerii

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Mielczarek

Festyn Rodzinny 2018

W gorący sobotni dzień 26 maja 2018 roku spotkaliśmy się na XIV Festynie Rodzinnym przygotowanym przez Grono Pedagogiczne, Radę Szkoły i Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie. Wszystkich zebranych powitały: dyrektor szkoły Renata Olszewska, przewodnicząca Rady Szkoły Honorata Cichosz i sołtys Długiej Gośliny Monika Ewert. Z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Matki życzenia dla wszystkich mam złożył burmistrz MiG Murowana Goślina Dariusz Urbański. Festyn rozpoczął się występem szkolnego zespołu teatralnego ALADON przedstawieniem „Rzepka”. Następnie zaprezentowały się przedszkolaki z Przedszkola „Koniki Polne” w Długiej Goślinie pod okiem pani Zofii Lewandowskiej i uczniowie klasy III przygotowani przez panią Sandrę Sobalak.. Część artystyczną zakończył pokaz tańca szkolnego zespołu Szeherezada. Po występach prowadząca festyn Aldona Dałek zaprosiła wszystkich do zabawy w przygotowanych strefach: dla dzieci, dla mam i dla ojców. Dzieciaki mogły bawić się z clownem, zjeżdżać na zamku dmuchanym, brać udział w różnych konkursach a także skosztować waty cukrowej. Ojcowie sprawdzali się w konkurencjach sportowych przygotowanych przez panią Sylwię Cebulską a mamy mogły skorzystać ze strefy FIT przygotowanej przez uczniów klasy VII pod czujnym okiem pani Karoliny Magdziarz. O podniebienia uczestników festynu zadbały panie z Rady Szkoły i Rady Rodziców serwując pyszne kiełbaski z grilla a panie Katarzyna Mielczarek, Agata Glapiak i Angelika Skrzypek zapraszały do skosztowania pysznych ciast upieczonych przez mamy i wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem. Zimne napoje , kawę i herbatę podawały panie Angelika Kasprzak, Monika Olszewska i Zofia Lewandowska. Ruszyła też loteria fantowa, w której każdy los wygrywał a prowadziły ją panie Beata Sójka, Marta Kędziora i Alina Wiśniewska. Strażacy z OSP Długa Goślina przygotowali niespodziankę dla dzieci w postaci kurtyny wodnej co wywołało uśmiech na twarzach najmłodszych. Na zakończenie festynu rozlosowano nagrody ,wśród których był rower miejski dla mamy. Szczęście dopisało mamie jednego z przedszkolaków. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów, dzięki którym mogliśmy uatrakcyjnić nasz festyn. W przyszłym roku liczymy na równie udaną zabawę. Do zobaczenia na XV Festynie Rodzinnym w Długiej Goślinie w 2019 roku.

Zapraszamy do galerii 

Tekst: Aldona Dałek

Zdjęcia : Karolina Magdziarz i Magdalena Goślińska

Zielona klasa

W naszej szkole powstała nowa klasa. Pod kierunkiem Pani Angeliki Skrzypek w ogrodzie powstała zielona klasa. Uczniowie bardzo chętnie wychodzą do niej podczas lekcji i zgodnie twierdzą, że nauka języka polskiego, matematyki czy przyrody jest znacznie przyjemniejsza na świeżym powietrzu. Obok klasy powstał również ogródek, w którym już rosną nowalijki. Wszystkie klasy zaangażowały się w pracę nad nim, by już wkrótce zebrać pierwsze plony.

Zapraszamy do galerii <kliknij tutaj> <oraz tutaj>

Tekst: Karolina Magdziarz

Zdjęcia: Angelika Skrzypek, Karolina Magdziarz, Sandra Sobalak

Wycieczka do Międzyrzecza

15 maja 2018 r. wczesnym rankiem uczniowie klasy IV, V, VI i VII wraz z opiekunami udali się do Międzyrzecza. Celem naszej wycieczki było zwiedzenie MRU – Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Poznawanie systemu podziemnego i historii tego miejsca okazało się bardzo interesujące. Mieliśmy nawet okazję zobaczyć nietoperze, które jeszcze kilka tygodni temu zimowały w podziemiach MRU. Następnie zwiedziliśmy ruiny zamku w Międzyrzeczu oraz Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej im. Alfa Kowalskiego. W obu tych miejscach trafiliśmy na wspaniałych przewodników, którzy w przystępny sposób przekazywali nam najważniejsze informacje na temat powyższych miejsc. W drodze powrotnej pojechaliśmy do Świebodzina, by z bliska zobaczyć Pomnik Chrystusa Króla. Ta wspaniała wycieczka z pewnością na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

Zapraszamy do galerii <kliknij tutaj>

Tekst i zdjęcia: Karolina Magdziarz

Wycieczka do Silverado City

Wycieczka integracyjna klas- I,III I IV – 16 .05.2018r. – Miasteczko Westernowe Silverado City w Boejewiczkach.

Start – 8.15 – Szkoła

Przyjazd do Miasteczka Silverado City – 9.40

Atrakcje w Miasteczku: oglądanie „Scenki z życia mieszkańców Silverado City”, pokaz i nauka tańca Country, „Napad na Bank w miasteczku Silverado”, pozkazy tresury koni, jazdy kaskaderskiej i zręcznościowej na koniach, pokazy współpracy człowieka z koniem, zabawy w Miasteczku, zakup pamiątek

Wyjazd z Miasteczka – 14.30

Powrót do szkoły – godz. 17.00

Poziom zadowolenia uczestników wycieczki – 100 % !!!

Zapraszamy do galerii

Tekst i zdjęcia: Beata Sójka – organizator wycieczki

Pasowanie pierwszoklasistów na Czytelników Biblioteki Szkolnej

Dnia 14 maja 2018 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gośćmi spotkania byli: pani Dyrektor Renata Olszewska, rodzice, nauczyciele i wychowawcy. Pasowanie rozpoczęło się przedstawieniem pt. „Zaczarowany bajek świat” przygotowanym przez uczniów klasy VI pod kierunkiem pani Agaty Glapiak. Aktorami byli uczniowie: Dagmara Kasprzak – Królowa Książka, Nicola Wierzbiak – Czerwony Kapturek, Katarzyna Bernard – Calineczka, Wiktoria Głowska – Kot w butach, Oliwia Owczarzak – Sierotka Marysia oraz Szymon Raczyński, Szymon Brzęcki, Dominik Cichosz i Michał Malec. Po wysłuchaniu próśb Królowej Książki na pierwszaków czekały zagadki związane z najciekawszymi baśniami. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem oglądali występ, zachęcający do wkroczenia do niezwykłego świata bajek. Po przeprowadzeniu „egzaminu” przez Królową Książkę przyszedł czas na długo wyczekiwany moment imprezy. Przyszli czytelnicy z dumą powtarzali tekst ślubowania, w którym przyrzekali, że będą kochać i szanować książki. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor Renata Olszewska, która dotykając książką ramienia każdego dziecka wypowiadała słowa: „Pasuję Cię na Czytelnika Biblioteki Szkolnej”. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, prośby książki oraz zakładki do książek. Dzień ten był szczególny dla wszystkich nowych czytelników, którzy zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników i na pewno długo zapadnie w ich pamięci. Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

Zapraszamy do galerii <kliknij>

Tekst: Agata Glapiak

Zdjęcia: Karolina Magdziarz

Turniej w Białężynie

Uczniowie naszej Szkoły zostali zaproszeni do udziału w Turnieju Bojowo-Sprawnościowym im. Leona Masiakowskiego w Białężynie. Turniej odbył się 8 maja, a reprezentowali nas uczniowie z klasy I, III, IV, V, VI i VII, a byli to: Igor Banecki, Alan Zamroczyński, Oskar Strykowski, Wiktor Wierzbiak, Mikołaj Biniaszak, Olga Kubisiak, Kornelia Owczarzak, Katarzyna Bernard, Szymon Brzęcki, Nicola Wierzbiak, Adam Matoga i Alan Sikorzyński. Każdej z drużyn przypisano kolor – naszej przypadł kolor „Biały”. Pierwszym zadaniem było przejście trasy Uchorowo-Białężyn. Kiedy Biali dotarli do Białężyna musieli zmierzyć się z wieloma wymagającymi zadaniami, np. bieg sztafetowy, rzut granatem ćwiczebnym, ucieczka „jeńców”, opatrywanie rannego, musztra wojskowa oraz śpiew. Nasza drużyna białych walczyła dzielnie i zajęła III miejsce. Warto nadmienić, że Turniej został oficjalnie otwarty przez potomka profesora Leona Masiakowskiego, który przybliżył naszym uczniom historię pana profesora Masiakowskiego.

Zapraszamy do galerii <kliknij>

Tekst i zdjęcia: Sandra Sobalak

Przedstawiciele szkoły na koncercie w Murowanej Goślinie

W sobotni wieczór 12 maja 2018 r. delegacja szkoły w składzie: dyrektor Renata Olszewska, nauczyciele: Karolina Magdziarz, Aldona Dałek, Sandra Sobalak i Monika Kozłowska oraz uczniowie: Katarzyna Bernard, Nicola Wierzbiak, Kornelia Owczarzak i Oliwia Owczarzak wzięła udział w koncercie w Murowanej Goślinie rozpoczynającym obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości . Swoją twórczość zaprezentowali:

Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy – II Kapelmistrz: ppor. Mariusz Żelazek
Chór Męski „Akord” Cechu Stolarzy Swarzędzkich – Dyrygent: Jadwiga Maćkowiak
Chór Mieszany „Cantilena” z Obornik Wlkp. – Dyrygent: Tomasz Wyrzykowski
Chór Mieszany „Vocantes,” z Murowanej Gośliny – Dyrygent: Leszek Bajon
Chóry „Canzona” z Murowanej Gośliny – Dyrygent: Elżbieta Wtorkowska, Adrianna Wtorkowska – Kubińska

 Mogliśmy wspólnie zaśpiewać znane pieśni patriotyczne tj.” Przybyli Ułani”, „ Pierwsza Brygada” a także posłuchać muzyki związanej z burzliwymi dziejami Polski aż do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Na zakończenie wykonawcy i publiczność wspólnie odśpiewała Rotę.

Tekst: Aldona Dałek

Zdjęcia: Sandra Sobalak

Sukcesy naszych uczniów!

Kwiecień przepełniony jest sukcesami naszych uczniów. W gminnym etapie XIX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie” wyróżnienie w kategorii klas I-III otrzymała uczennica klasy III Maja Mordal. W kategorii klas IV-VI I miejsce i jednocześnie nominację do etapu powiatowego otrzymała uczennica klasy VI Dagmara Kasprzak. Dagmara nie tylko godnie reprezentowała naszą szkołę i gminę, ale również wygrała ten konkurs na etapie powiatowym.

Bardzo dobrze spisali się również uczniowie reprezentujący naszą szkołę na Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej. W grupie młodszej II miejsce zajął uczeń klasy III Krzysztof Wierzbiak a III miejsce uczeń tej samej klasy Wiktor Wierzbiak. W grupie starszej II miejsce zajął Michał Malec z klasy VI, a w grupie najstarszej II miejsce zajął Mikołaj Kubisiak z klasy VII.

Gratuluję laureatom i życzę dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Tekst i zdjęcie Karolina Magdziarz

Patriotyczne spotkanie z historią w Długiej Goślinie

27 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów klasy V. Uroczystość ta była artystycznym oddaniem hołdu twórcom pierwszej w Europie a drugiej na świecie ( po amerykańskiej) ustawy zasadniczej, wprowadzającej praworządność Polski, regulującej jej ustrój i relacje społeczne w zagrożonym zewnętrzną agresją Państwie.

Przygotowany przez uczniów klasy V słowno – muzyczny spektakl oraz prezentacja multimedialna były przypomnieniem okoliczności i faktów związanych z tym doniosłym wydarzeniem historycznym, próbą uświadomienia wagi i znaczenia Konstytucji 3 Maja w dziejach Polski.

Zapraszamy do galerii <kliknij>

Tekst: Agata Glapiak

Zdjęcia: Karolina Magdziarz

Pokazy taneczne z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

W czwartkowe popołudnie 26 kwietnia 2018 r. w Murowanej Goślinie odbyły się „Pokazy Taneczne 2018” z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Nasz zespół Szeherezada pod kierownictwem Aldony Dałek zaprezentował się w tańcu do piosenki Pitbull’a pt. „Timber”. Dziewczęta wystąpiły w strojach nawiązujących do Dzikiego Zachodu. Układ taneczny został wykonany znakomicie a poprzedziły go wielogodzinne próby. Cały zespół wykazał się dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem. Występ sprawił dziewczętom sporo radości i został nagrodzony gromkimi brawami. Szeherezada przedstawi jeszcze ten taniec 26 maja 2018 . na Festynie Rodzinnym.

Zapraszamy do galerii <kliknij>

Tekst: Aldona Dałek

Zdjęcia: Karolina Magdziarz

Dzień Ziemi 2018

W dniu 18 kwietnia cała szkoła wzięła udział w obchodach Dnia Ziemi. Z tej okazji do Naszej szkoły zaprosiliśmy Pana Leśniczego z Nadleśnictwa Łopuchówko / Leśnictwo Buczyna – Bartosza Nowaka, który podczas swojego wykładu opowiedział o funkcjach lasu, pokazał zdjęcia zwierząt własnego autorstwa oraz ich poroża. Następnie uczniowie wykonywali plakaty pt. Moja Ziemia za sto lat. Uczniowie Naszej szkoły spisali się świetnie. Powstały bardzo ciekawe prace z wykorzystaniem różnych technik oraz przedmiotów (np. butelki plastikowe, reklamówki foliowe, baterie, itp.).

W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła klasa VII, drugie miejsce klasa VI, trzecie miejsce klasa I. Zwycięscy otrzymali słodki upominek.

Ostatnim punktem projektu było – Sprzątanie Świata. Uczniowie naszej szkoły razem z wychowawcami sprzątali najbliższe otoczenie szkolne.

Tekst: Angelika Skrzypek

Zdjęcia: Karolina Magdziarz

Teatralia 2018

Tuż przed świętami wielkanocnymi w środę 28 marca 2018 r. nasz szkolny zespół teatralny ALADON reprezentował szkołę w XIV Gminnym Przeglądzie Zespołów Teatralnych – Teatralia ‘2018 „ Kraina Baśni i Bajek” przedstawiając adaptację „Rzepki” J. Tuwima w reżyserii Aldony Dałek. Dziewczęta wystąpiły bez cienia tremy na twarzach rozbawiając zgromadzoną publiczność. Pokazały szeroki wachlarz swoich umiejętności aktorskich poprzez grę sceniczną , mimikę, modulację głosu charakteryzującą graną postać a także poprzez śpiew i taniec. W przygotowaniu strojów pomogli jak zwykle niezawodni rodzice. Nad zespołem czuwały panie Aldona Dałek i Karolina Magdziarz, która podczas występu pełniła także funkcję suflera. Z przeglądu wróciłyśmy bardzo zadowolone przywożąc kolejną statuetkę do sporej już kolekcji. Przedstawienie zaprezentujemy jeszcze na Festynie Rodzinnym 26 maja 2018 r.

 

Zapraszamy do galerii <kliknij>

Tekst: Aldona Dałek

Zdjęcia: Karolina Magdziarz

 

Wierszolandia 2018

Konkurs recytatorski „Wierszolandia” za nami. Uczniowie zaprezentowali wiersze o różnorodnej tematyce i jak zwykle prezentowali wysoki poziom. Komisja konkursowa w składzie: pani Karolina Magdziarz, pani Agata Glapiak oraz pani Beata Sójka miała trudne zadanie wyłonienia zwycięzców.

W kategorii klas I-III:

I miejsce zajęła Michalina Ewert,

II miejsce Weronika Witek,

III miejsce Maja Mordal,

wyróżnienie otrzymał Oskar Strykowski.

W kategorii klas IV-VII:

I miejsce zajęła Dagmara Kasprzak,

II miejsce Olga Kubisiak,

III miejsce Katarzyna Bernard,

wyróżnienie otrzymała Antonina Pachowicz.

Gratuluję laureatom! Powyżsi uczniowie będą nas reprezentowali w konkursie gminnym 4 kwietnia 2018 r.

Zapraszamy do galerii <kliknij tutaj>

Tekst: Karolina Magdziarz

Zdjęcia: Angelika Skrzypek

Dzień Wiosny 2018

21 marca 2018 r. jak co roku wesoło obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu to uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i uczyli młodsze koleżanki i kolegów. Po kilku godzinach lekcji udaliśmy się przed szkołę, gdzie nasi uczniowie dali pokaz swoich umiejętności tanecznych. Następnie wraz z przygotowaną na tą okazję marzanną udaliśmy się na happening ulicami Długiej Gośliny. Wykrzykiwaliśmy hasła nakłaniające do utrzymywania naszego środowiska w czystości. Hasła oraz rekwizyty do tego potrzebne zostały przygotowane pod kierunkiem Pani Aliny Wiśniewskiej. Po powrocie spaliliśmy marzannę, tym samym uroczyście żegnając zimę. Mamy nadzieję, że już od jutra dni będą znacznie cieplejsze i pogodniejsze niż dotychczas.

Zapraszamy do galerii <kliknij tutaj>

Tekst: Karolina Magdziarz

Zdjęcia: Karolina Magdziarz, Angelika Skrzypek

Taneczny Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy VI, IV i III pod kierunkiem pani Sylwii Cebulskiej, przygotowali niespodziankę dla swoich koleżanek oraz pań pracujących w szkole. Do rytmu piosenki Chocolate chłopcy wykonali pokaz taneczny, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Ponadto, Samorząd Szkolny przygotował prezentację multimedialną dotyczącą Dnia Kobiet. W prezentacji przedstawiono biografie wybitnych Polek oraz przybliżono historię sufrażystek. Aby osłodzić ten wyjątkowy dzień, chłopcy wręczyli wszystkim paniom słodki upominek.

Galeria z tego wydarzenia jest dostępna tutaj <kliknij>

Opiekun samorządu szkolnego Sandra Sobalak

Zdjęcia Karolina Magdziarz

„Trochę Zimy, trochę Wiosny”

Bałwanek kontra Kolorowy Ptak – czyli „ Trochę Zimy, trochę Wiosny”. Bałwanka zrobiliśmy z kamyków przywiezionych latem znad morza, a Ptaka z tektury i kolorowej włóczki. Bałwanka postawimy na biurku – będzie „obciążnikiem” naukowych fiszek, a Ptaka zawiesimy w oknie – niech przywoła Wiosnę!!!

 

Galeria dostępna jest tutaj <kliknij>

Tekst i zdjęcia: Beata Sójka

Święto Patrona 2018

Kolejne Święto Patrona za nami. Jak co roku spędziliśmy je w uroczystej, podniosłej ale i sprzyjającej nauce atmosferze. 8 stycznia 2018 roku punktualnie o 8 rano zebraliśmy się wspólnie aby rozpocząć turniej „I Ty możesz zostać generałem”, w którym do boju stanęło 7 drużyn – 6 z naszej szkoły oraz 1 gościnnie ze Szkoły Podstawowej im. Leona Masiakowskiego w Białężynie. Na drużyny czekało wiele wyzwań. Pierwsze z nich – rozszyfrowanie hasła – umożliwiało wejście do szkoły. Ponadto uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą udzielania pierwszej pomocy, a także umiejętnością śpiewania patriotycznych pieśni. Musieli oni również rozwiązać kilka matematycznych zadań związanych z Powstaniem Wielkopolskim, a także przetłumaczyć angielskie słowa dotyczące walk powstańczych. Chętnie rozwiązywali quiz wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim oraz przygotowywali reprodukcję sztandaru naszej szkoły. Na koniec wzięli udział w prawdziwej musztrze wojskowej. Po turnieju udaliśmy się na plac przed szkołą, gdzie wzięliśmy udział w Watrze Powstańczej pełnej poezji i pieśni. Pani Dyrektor Renata Olszewska przedstawiła wyniki turnieju. Zwyciężyła w nim drużyna „Oddział nr 3”, wygrywając tym samym talon na kwotę 300zł do wykorzystania na wycieczkę szkolną. W tym roku Dzień Patrona powiązany był z piątą rocznicą nadania sztandaru naszej szkole. Z uwagi na to, że uroczystość przypadała w tłusty czwartek, po watrze częstowaliśmy się tortem składającym się z pączków. Następnie zebraliśmy się na boisku, gdzie już paliło się przygotowane przez Mamy naszych uczniów ognisko, na którym piekły się kiełbaski. W ten sposób zakończyliśmy tegoroczne obchody Dnia Patrona.

Zapraszamy do galerii z tej uroczystości <kliknij tutaj>

Tekst: Karolina Magdziarz

Zdjęcia: Karolina Magdziarz, Aldona Dałek

II Dzień Rekolekcji Szkolnych

II Dzień Rekolekcji Szkolnych był Dniem Francuskim. W tym dniu świętowaliśmy 160 rocznicę Objawień Matki Bożej w Lourdes. Ubrani na biało – czerwono – niebiesko uczniowie zawitali na sali wiejskiej wnosząc flagę Francji.

Zajęcia rozpoczął pokaz filmu. Uczniowie poznali historię Bernadetty Soubirous, której w roku 1859 w grocie Massabilskiej osiemnaście razy ukazawała się Matka Boża. W swoich objawieniach nawoływała do pokuty i nawrócenia oraz modlitwy różańcowej. W miejscu objawień wytrysnęło źródełko, w którym Bernadetka obmyła twarz i została uzdrowiona. To spowodowało, że wielu ludzi przychodziło w to miejsce, modliło się o zdrowie i byli uzdrawiani. W ostatnim objawieniu Matka Boża przedstawiła się: Jestem Niepokalane Poczęcie. Przypieczętowała tym samym dogmat o NIepokalanym Poczęciu, ogłoszony przez papieża Piusa IX 8 grudnia 1854 roku. O tym nie mogła wiedzieć prosta niewykształcona dziewczyna. Od tej pory władze kościoła uwierzyły w spotkania Bernadetty z Matka Bożą.

Drugim punktem programu była nauka piosenki „Góry do góry” Małego TGD z układem tanecznym. Szybko się jej nauczyliśmy i była to wspaniała zabawa.

Kolejnym punktem programu była gra międzyklasowa na temat Francji, tajemnic różańca, wiadomości o Lourdes. Plansza z szarf, wielkie kostki do gry i różnorodne zadania. No i punkty – cukierki, liczone dopiero na koniec wszystkich konkurencji. Zjedzony cukierek się nie liczy! To była dopiero zabawa!

Następnie przeszliśmy do szkoły, gdzie wkrótce rozniósł się słodki zapach. To piekły się rogaliki francuskie przygotowane przez dzieci i młodzież. Pod wodzą ks. Proboszcza ks. Jana Kwiatkowskiego przećwiczyliśmy śpiewanie i tak przygotowani ruszyliśmy na naszą mini pielgrzymkę do parafialnej Groty Lourdzkiej. Tam odmówiliśmy 10 różańca po francusku. A więc i my możemy być jak Bernadetta! Na zakończenie dnia „niebo w gębie”- francuskie rogaliki.

Zapraszamy do galerii <kliknij>

Tekst: Katarzyna Mielczarek

Zdjęcia: Karolina Magdziarz

Spotkanie z Panią Stellą Zylberstein-Tzur

Shalom!

 

18 stycznia 2018 roku uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie wzięli udział w odsłonięciu ławki upamiętniającej rodzinę Piechowiczów, którzy w czasie II wojny światowej uratowali Stellę Zylberstein-Tzur. Był to akt odwagi oraz chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Lucyna i Marian Piechowicz zostali uhonorowani odznaczeniem instytutu Jad Waszem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”.

Pani Stella Zylberstein-Tzur oraz córka państwa Piechowiczów zaszczyciły swoją obecnością naszą Szkołę. Uczniowie mieli możliwość poznać niezwykłego, pełnego radości i dobroci człowieka. Ponadto, uczniowie mogli zadać pani Stelli pytania dotyczące jej życia. Pani Stella przywołała wzruszający wiersz o małym Jasiu, którego nauczyła się, kiedy uczęszczała do szkoły w Łodzi. Dla wszystkich obecnych spotkanie z panią Stellą było pięknym i bardzo wzruszającym przeżyciem. Była to także lekcja tolerancji oraz szacunku wobec drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie, wyznanie, płeć oraz kolor skóry.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia <kliknij tutaj>.

tekst: Sandra Sobalak

zdjęcia: Monika Paluszkiewicz, Sandra Sobalak

Balik karnawałowy klasy 1 i 3

We wtorek 16 stycznia uczniowie klas pierwszej i trzeciej bawili się na noworocznym baliku karnawałowym. Zabawę prowadziła Pani Marzenna Karbowska. Dzieci przebrały się w kolorowe kostiumy min. za królowe, czarownice, strażaków i policjantów. Śmiechu było co nie miara, szczególnie podczas licznych konkursów, tj. tańce z balonami, wygibasy itp. Na dzieci czekały nagrody. Odbył się też konkurs na najpiękniejszy taniec i najciekawszy strój. W przerwie między tańcami był czas na odpoczynek i smaczne przekąski uwielbiane przez dzieci chipsy, popcorn i słone paluszki. Na zakończenie baliku dzieci zatańczyły wspólnie do przeboju zespołu Weekend „ Ona tańczy dla mnie” i otrzymały balony jako pamiątkę po karnawałowej zabawie.

Zapraszamy do galerii <kliknij tutaj>

tekst i zdjęcia: Aldona Dałek- wychowawca klasy I

Beata Sójka – wychowawca klasy III

26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielne popołudnie 14 stycznia 2018 roku społeczność Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie spotkała się na sali widowiskowo- sportowej aby grać razem z WOŚP. Przygotowaliśmy występy naszych uczniów: zespołu tanecznego „Szeherezada” prowadzonego przez Aldonę Dałek, przedstawienie jasełkowe uczniów klas III i VI pod czujnym okiem pani Katarzyny Mielczarek i występ klasy I prowadzonej przez Aldonę Dałek. W przerwach między występami odbywała się licytacja gadżetów WOŚP i innych. Największym zainteresowaniem cieszyła się piłka FC Barcelony przywieziona z Hiszpanii, która została wylicytowana za 700 zł. Występy naszych uczniów umiliły nam to spotkanie a ciasto, kawa i grochówka przygotowana przez rodziców podbiła nasze podniebienia.

Pobiliśmy rekord! Łącznie z licytacji i z puszek naszych wolontariuszek Oli i Mai udało się zebrać w tym roku 3657,48 zł. BRAWO!

Serdecznie dziękuję uczniom, rodzicom, nauczycielom , mieszkańcom Długiej Gośliny, Kątów, Wojnowa , Wojnówka i Łoskonia za poświęcony czas i otwarte serca .

Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia <kliknij tutaj>

Z pozdrowieniem WOŚP- Sie ma!

Aldona Dałek- koordynator WOŚP w Długiej Goślinie