Dzień Edukacji Narodowej 2018

12 października 2018 r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

Punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęła się msza święta, którą odprawił ksiądz proboszcz Jan Kwiatkowski. Następnie udaliśmy się do sali widowiskowo-sportowej, gdzie wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego zainaugurowało o godzinie 12.00 uroczystą akademię. Jako pierwszy przemówił Burmistrz Miasta i Gminy Murowana Goślina pan Dariusz Urbański. Potem głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej pan Konrad Strykowski. Po nim swoje słowa do zebranych skierowały Przewodnicząca Rady Szkoły pani Honorata Cichosz oraz sołtys sołectwa Długa Goślina pani Monika Ewert. Ostatnia głos zabrała dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Długiej Goślinie pani Renata Olszewska. Uhonorowała Nagrodą Dyrektora dwie nauczycielki z naszej szkoły: panią Karolinę Magdziarz i panią Sandrę Sobalak, wspomniała również o osobach nagrodzonych Nagrodą Burmistrza: pani dyrektor Renacie Olszewskiej, pani Beacie Sójce oraz pani Aldonie Dałek. Nagrodę otrzymała również pracująca w przedszkolu pani Zofia Lewandowska. Prowadząca uroczystość poprosiła o wyprowadzenie sztandaru. Potem nastąpiła część nieoficjalna, podczas której wystąpili uczniowie klasy V, którzy przygotowali część artystyczną pod okiem pani Aliny Wiśniewskiej. Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia wszystkim pracownikom oświaty.

Ten wspaniały, pełen życzeń dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.